Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jakie paliwo do Ford S-max 2 ?

Niezależnie od tego, czy właśnie kupiłeś nowy pojazd, wydzierżawiłeś go na jakąkolwiek podróż, czy po prostu kwestionujesz, Jakie jest najlepsze paliwo do Twojego Ford S-max 2? Pójście do dystrybutora to dość często dylemat dla większości z nas, dlatego w tym artykule postaramy się pomóc Ci poznać jakie paliwo wybrać do swojego Ford S-max 2? W tym celu najpierw przyjrzymy się różnym rodzajom paliwa do oleju napędowego Ford S-max 2, a dodatkowo jakie paliwo wybrać do benzyny Ford S-max 2 .

Jakie paliwo stosować do oleju napędowego Ford S-max 2?

Dlatego zaczynamy od skupienia się na paliwie do Ford S-max 2 z silnikiem wysokoprężnym. Ważne jest, aby wiedzieć, że w przeciwieństwie do silników benzynowych masz szczęście, wszystkie paliwa są odpowiednie dla Twojego silnika i nie ryzykujesz, wybierając jedno paliwo zamiast drugiego. Istnieją jednak różnice między tymi dwoma rodzajami diesla, które znajdziesz przy pompie gazu i teraz zobaczymy, czym się różnią.

Weiterlesen:
Silnik Ford S-max grzechocze, gdy jest zimny

Olej napędowy klasy premium do oleju napędowego Ford S-max 2 lub B7

Więc zaczynamy od olej napędowy premium do Ford S-max 2 , ten diesel to ten który znajdziemy w cenie najtańszej , w związku z tym jest z konieczności najlepszy wśród kierowców Ford S-max 2 . Oprócz atrakcyjnej ceny zawiera dodatki, takie jak środki antykorozyjne lub inne detergenty, które wydłużyć żywotność jednostki silnikowej i wstępu . Może zawierać do 7% biopaliwa.

Doskonały olej napędowy do Ford S-max 2 lub diesel B10

.

Olej napędowy Excellium do Ford S-max 2 lub B10 jest również nazwany olej napędowy na ekstremalne zimno ponieważ zimą wprowadzane są specjalne dodatki zwalczające zimowe temperatury. Ponadto został opracowany, aby wyprzedzić pierwszego diesla, więc składa się z dodatkowe dodatki, które pozwalają na dalsze zmniejszenie tarcia w jednostce silnika, a tym samym poprawę jego osiągów.

Jakie paliwo wybrać do benzyny Ford S-max 2?

Przejdziemy teraz do bardziej złożonej części paliwa do Ford S-max 2 w rzeczywistości ważne jest, aby wiedzieć, że na podstawie rocznika Twojego Ford S-max 2 nie będziesz mógł użyć wszystkich paliw znajdujących się na dystrybutorze, oto lista dostępnych paliw dla Ford S-max 2 benzyna i ich specyfiki.

Benzyna SP95 E5 do Ford S-max 2

Paliwo najczęściej używane przez posiadaczy benzyny Ford S-max 2, pasuje do większości samochodów benzynowych wydany po 1991 roku , jest najtańszy i zawiera już wystarczającą ilość dodatków, aby utrzymać silnik w dobrym stanie.

Paliwo SP95 E10 do Ford S-max 2

Nieco droższy niż jego poprzednia wersja, SP95 E10 różni się od drugiej wersji tym obecność etanolu w ilości około 10% , co daje mu niższy dyfuzja gazów cieplarnianych , niemniej jednak do użytku tylko przez Ford S-max 2 zaprojektowanego po 2000 roku. .

Paliwo SP98 E5 do Ford S-max 2

Jest Doskonałe paliwo dla benzyny Ford S-max 2 w rzeczywistości jego skład to umożliwia odprowadzić do 99% osadów wewnętrznych związanych ze spalaniem jednostki silnikowej , można go używać do wszystkich samochodów, które pochodzi z 1991 roku, ale mimo to jest najdroższy ze wszystkich dostępnych .

Weiterlesen:
Fotel zablokowany Ford S-max w pozycji

Paliwo superetanolowe E85, E85

Ostatnim paliwem dostępnym dla Twojego Ford S-max 2 jest superetanol E85, to jest składa się z 85% bioetanolu i tylko 15 z SP95 , co sprawia, że mniej zanieczyszczające paliwo, ponadto jest najtańsze dzięki ulgom podatkowym. . Mimo to może być używany TYLKO przez Ford S-max 2 z systemem „Flex-Fuel” , sprawdź, czy twój jest odpowiedni przed użyciem.

Aby odkryć więcej wskazówek dotyczących Ford S-max 2, spójrz na kategorię Ford S-max 2.

Ссылка на основную публикацию