Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jakie paliwo do Ford S-maxa ?

Jeśli właśnie kupiłeś nowy samochód, wynająłeś go na jakąkolwiek podróż lub po prostu chcesz wiedzieć, Jakie jest najlepsze paliwo do Twojego Ford S-max? Pójście do dystrybutora paliwa to generalnie dylemat dla większości z nas, dlatego w tym artykule postaramy się pomóc Ci poznać jakie paliwo wybrać do swojego Ford S-max? Aby to zrobić, najpierw przyjrzymy się różnym rodzajom paliwa do oleju napędowego Ford S-max, a po drugie, jakie paliwo wybrać do benzyny Ford S-max .

Jakie paliwo stosować do oleju napędowego Ford S-max?

Zaczynamy więc od skupienia się na paliwie do Ford S-max z silnikiem wysokoprężnym. Musisz wiedzieć, że w przeciwieństwie do silników benzynowych masz szczęście, wszystkie paliwa są kompatybilne z twoim silnikiem i nie ryzykujesz, wybierając jedno paliwo z drugiego. Istnieją jednak różnice między tymi dwoma rodzajami oleju napędowego, które znajdziesz na dystrybutorze gazu, a teraz odkryjemy, czym się różnią.

Olej napędowy klasy premium do oleju napędowego Ford S-max lub B7

Więc zaczynamy od olej napędowy premium do Ford S-max , ten diesel to ten który znajdziemy w cenie najtańszej , dlatego jest faktycznie najlepszy wśród kierowców Ford S-max . Oprócz atrakcyjnej ceny jest wykonany z dodatków, takich jak środki antykorozyjne lub inne detergenty, które popraw żywotność swojego silnika i swój wstęp . Może zawierać do 7% biopaliwa.

Weiterlesen:
Okno zablokowało się w Ford S-max, co mogę zrobić ?

Doskonały olej napędowy do Ford S-max lub diesel B10

.

Olej napędowy Excellium do Ford S-max lub B10 jest również nazywany olej napędowy na ekstremalne zimno ponieważ zimą dodawane są specjalne dodatki, aby zwalczyć zimowe temperatury. Ponadto został wprowadzony, aby wyprzedzić pierwszego diesla, więc składa się z dodatkowe dodatki, które pozwalają na dalsze zmniejszenie tarcia w silniku, a tym samym poprawę jego osiągów.

Jakie paliwo wybrać do benzyny Ford S-max?

Przejdziemy teraz do bardziej technicznej części paliwa do Ford S-max w rzeczywistości należy wiedzieć, że w zależności od rocznika Twojego Ford S-max nie będziesz mieć możliwości wykorzystania wszystkich paliw znajdujących się na dystrybutorze, oto lista dostępnych paliw dla benzyny Ford S-max i ich specyfiki.

Benzyna SP95 E5 do Ford S-max

Paliwo najczęściej używane przez posiadaczy Ford S-maxa, pasuje do większości pojazdów benzynowych wydany po 1991 roku , jest najbardziej przystępny cenowo i zawiera już wystarczającą ilość dodatków, aby utrzymać silnik w dobrym stanie.

Paliwo SP95 E10 do Ford S-max

Nieco droższy niż jego poprzednia wersja, SP95 E10 różni się od drugiej wersji tym obecność etanolu w ilości około 10% , co daje mu niższy dyfuzja dymów szklarniowych , jest jednak do użytku tylko przez Ford S-max zaprojektowanego po 2000 roku. .

Paliwo SP98 E5 dla Ford S-max

Jest Doskonałe paliwo dla benzyny Ford S-max w rzeczywistości pozwala na to jego skład odprowadzić do 99% osadów wewnętrznych związanych ze spalaniem silnika , można go używać do wszystkich pojazdów, które: pochodzi z 1991 roku, ale z drugiej strony jest najdroższą ze wszystkich dostępnych .

Weiterlesen:
Jak uruchomić Ford S-max?

Paliwo superetanolowe E85, E85

Ostatnim paliwem dostępnym dla Twojego Ford S-max jest superetanol E85, to jest składa się z 85% bioetanolu i tylko 15 z SP95 , co sprawia, że mniej zanieczyszczające paliwo, ponadto jest najtańsze dzięki ulgom podatkowym. . Można go jednak użyć TYLKO przez Ford S-max z systemem „Flex-Fuel” , przed użyciem sprawdź, czy Twój jest kompatybilny.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Ford S-max, spójrz na kategorię Ford S-max.

Ссылка на основную публикацию