Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jakie paliwo do Mercedesa klasy C ?

Niezależnie od tego, czy właśnie kupiłeś nowy pojazd, wynająłeś go na jakąkolwiek podróż, czy po prostu martwisz się, Jakie jest najlepsze paliwo do Twojego Mercedesa klasy C? Pójście do dystrybutora to generalnie dylemat dla większości z nas, dlatego w tym artykule postaramy się pomóc Ci poznać jakie paliwo wybrać do swojego Mercedesa klasy C? W tym celu najpierw przyjrzymy się różnym rodzajom paliwa do diesla Mercedesa klasy C, a po drugie, jakie paliwo wybrać do benzyny Mercedesa klasy C .

Jakie paliwo stosować do oleju napędowego Mercedesa klasy C?

Zaczynamy więc od skupienia się na paliwie do Mercedesa klasy C z silnikiem wysokoprężnym. Ważne jest, aby wiedzieć, że w przeciwieństwie do silników benzynowych masz szczęście, wszystkie paliwa są odpowiednie dla twojego silnika i nie ryzykujesz wyboru jednego paliwa zamiast drugiego. Istnieją jednak różnice między tymi dwoma rodzajami oleju napędowego, które znajdziesz przy dystrybutorze gazu, a teraz dowiemy się, czym się różnią.

Weiterlesen:
Jak uruchomić Mercedesa Klasy C 2 ?

Olej napędowy Premium do Mercedesa klasy C lub oleju napędowego B7

Więc zaczynamy od olej napędowy premium do Mercedesa klasy C , ten diesel to ten, który odkrywamy w cenie najtańszej , jest więc faktycznie najpopularniejszy wśród kierowców Mercedesa klasy C . Oprócz atrakcyjnej ceny jest wykonany z dodatków, takich jak środki antykorozyjne lub inne detergenty, które: zwiększ żywotność silnika i swój wstęp . Może zawierać do 7% biopaliwa.

Doskonały olej napędowy do Mercedesa klasy C lub diesel B10

.

Olej napędowy Excellium do Mercedesa klasy C lub B10 jest również nazwany olej napędowy na ekstremalne zimno ponieważ zimą dodawane są specjalne dodatki, aby zwalczyć zimowe temperatury. Co więcej, został stworzony, aby wyjść poza pierwszy diesel, więc składa się z dodatkowe dodatki, które pozwalają na dalsze zmniejszenie tarcia w silniku, a tym samym poprawę jego osiągów.

Jakie paliwo wybrać do benzyny Mercedesa klasy C?

Przejdziemy teraz do bardziej technicznej części paliwa do Mercedesa klasy C w rzeczywistości warto wiedzieć, że w zależności od rocznika Twojego Mercedesa klasy C nie będziesz mógł wykorzystać wszystkich paliw znajdujących się na dystrybutorze, oto lista dostępnych paliw dla benzyny Mercedesa klasy C i ich specyfika.

Benzyna SP95 E5 do Mercedesa klasy C

Paliwo najczęściej używane przez właścicieli benzynowych Mercedesów klasy C, pasuje do większości pojazdów benzynowych wydany po 1991 roku , jest najbardziej przystępny cenowo i już zawiera wystarczającą ilość dodatków, aby utrzymać silnik w dobrym stanie.

Paliwo SP95 E10 do Mercedesa klasy C

Nieco droższy niż jego poprzednia wersja, SP95 E10 różni się od drugiej wersji tym obecność etanolu w ilości około 10% , co daje mu niższy dyfuzja dymów szklarniowych , niemniej jednak do użytku tylko przez Mercedesa klasy C zaprojektowanego po 2000 roku. .

Paliwo SP98 E5 do Mercedesa klasy C

Jest Paliwo par excellence dla benzyny Mercedesa klasy C w rzeczywistości jego skład to umożliwia odprowadzić do 99% osadów wewnętrznych związanych ze spalaniem silnika , można go używać do wszystkich pojazdów, które: pochodzi z 1991 roku, ale z drugiej strony jest najdroższą ze wszystkich dostępnych .

Weiterlesen:
Problem z migaczem Mercedes Benz C Class, co robić ?

Paliwo superetanolowe E85, E85

Ostatnim paliwem dostępnym dla Twojego Mercedesa klasy C jest superetanol E85, tak jest składa się z 85% bioetanolu i tylko 15 z SP95 , co sprawia, że mniej zanieczyszczające paliwo, dodatkowo najtańsze dzięki ulgom podatkowym. . Niemniej jednak może być używany TYLKO Mercedesem klasy C z systemem „Flex-Fuel” , sprawdź, czy Twój jest odpowiedni przed użyciem.

Jeśli chcesz więcej poradników na temat Mercedesa klasy C, przejdź do naszej kategorii Mercedes klasy C.

Ссылка на основную публикацию