Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jakie paliwo do Opla Astry ?

Niezależnie od tego, czy właśnie kupiłeś nowy samochód, wydzierżawiłeś go na jakąkolwiek podróż, czy po prostu martwisz się, Jakie jest najlepsze paliwo do Twojego Opla Astry? Pójście do dystrybutora paliwa to generalnie dylemat dla większości z nas, dlatego w tym artykule postaramy się pomóc Ci poznać jakie paliwo wybrać do swojego Opla Astry? W tym celu najpierw przyjrzymy się różnym rodzajom paliwa do oleju napędowego Opla Astry, a dodatkowo jakie paliwo wybrać do benzyny Opel Astra .

Jakiego paliwa użyć do oleju napędowego Opel Astra?

Zaczniemy więc od przyjrzenia się paliwu do napędzanego silnikiem Diesla Opla Astry. Musisz wiedzieć, że w przeciwieństwie do silników benzynowych masz szczęście, wszystkie paliwa są kompatybilne z twoim silnikiem i nie ryzykujesz, wybierając jedno paliwo z drugiego. Niemniej jednak istnieją różnice między dwoma rodzajami oleju napędowego, które znajdziesz na dystrybutorze gazu, a teraz dowiemy się, czym się różnią.

Weiterlesen:
Dlaczego moja klapka wlewu paliwa zablokowała się w Oplu Astrze?

Olej napędowy premium do Opla Astry lub diesla B7

Więc zaczynamy od olej napędowy premium do Opla Astry , ten diesel to ten który znajdziemy w cenie najtańszej , jest to w rzeczywistości najpopularniejszy wśród kierowców Opla Astry . Oprócz atrakcyjnej ceny składa się z dodatków, takich jak środki antykorozyjne lub inne detergenty, które zwiększ żywotność silnika i swój wstęp . Może zawierać do 7% biopaliwa.

Doskonały olej napędowy do Opla Astry lub diesel B10

.

Olej napędowy Excellium do Opla Astry lub B10 jest tak dobrze znany jak olej napędowy na ekstremalne zimno ponieważ zimą wprowadzane są specjalne dodatki zwalczające zimowe temperatury. Co więcej, został zaprojektowany tak, aby wyprzedzić pierwszego diesla, więc składa się z dodatkowe dodatki, które pozwalają na dalsze zmniejszenie tarcia w silniku, a tym samym poprawę jego osiągów.

Jakie paliwo wybrać do benzyny Opel Astra?

Przejdziemy teraz do bardziej złożonej części paliwa do Opla Astry , w rzeczywistości trzeba wiedzieć, że na podstawie rocznika Twojego Opla Astry nie będziesz mieć możliwości wykorzystania wszystkich paliw znajdujących się na dystrybutorze, oto lista dostępnych paliw dla benzyny Opla Astry i ich specyfika.

Benzyna SP95 E5 do Opla Astry

Paliwo najczęściej używane przez posiadaczy benzyny Opel Astra, pasuje do większości samochodów benzynowych wydany po 1991 roku , jest najtańszy i zawiera już wystarczającą ilość dodatków, aby utrzymać silnik w dobrym stanie.

Paliwo SP95 E10 do Opla Astry

Nieco droższy niż jego poprzednia wersja, SP95 E10 różni się od drugiej wersji tym obecność etanolu w ilości około 10% , co daje mu niższy dyfuzja gazów cieplarnianych , jest jednak do użytku tylko przez Opla Astrę zaprojektowanego po 2000 roku. .

Paliwo SP98 E5 dla Opla Astry

Jest Doskonałe paliwo do benzyny Opel Astra w rzeczywistości jego skład to umożliwia odprowadzić do 99% osadów wewnętrznych związanych ze spalaniem silnika , można go używać do wszystkich samochodów, które pochodzi z 1991 roku, ale jest to najdroższy ze wszystkich dostępnych .

Weiterlesen:
Pomarańczowe światło Opel Astra, które pozostaje włączone

Paliwo superetanolowe E85, E85

Ostatnim paliwem dostępnym dla Twojego Opla Astry jest superetanol E85, tak jest składa się z 85% bioetanolu i tylko 15 z SP95 , co sprawia, że mniej zanieczyszczające paliwo, dodatkowo najtańsze dzięki ulgom podatkowym. . Mimo to może być używany JUST by Opel Astra z systemem „Flex-Fuel” , przed użyciem sprawdź, czy Twój jest kompatybilny.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników na temat Opla Astry, przejdź do naszej kategorii Opel Astra.

Ссылка на основную публикацию