Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jakie paliwo do smarta fortwo?

Jeśli właśnie kupiłeś nowy samochód, wynająłeś go na jakąkolwiek podróż lub po prostu myślisz o tym, Jakie jest najlepsze paliwo do Twojego smarta fortwo? Pójście do dystrybutora paliwa to generalnie dylemat dla większości z nas, dlatego w tym artykule postaramy się pomóc Ci poznać jakie paliwo wybrać do swojego smarta fortwo? W tym celu najpierw przyjrzymy się rodzajowi paliwa do smarta fortwo diesel, a dodatkowo jakie paliwo wybrać do smarta fortwo benzynowego .

Jakiego paliwa użyć do smarta fortwo diesel?

Zaczynamy więc od skupienia się na paliwie do smarta fortwo z silnikiem wysokoprężnym. Musisz wiedzieć, że w przeciwieństwie do silników benzynowych masz szczęście, wszystkie paliwa są kompatybilne z Twoim silnikiem i nie ryzykujesz wybierając jedno paliwo zamiast drugiego. Istnieją jednak różnice między tymi dwoma rodzajami oleju napędowego, które można znaleźć na dystrybutorze gazu, a teraz odkryjemy, czym się różnią.

Olej napędowy premium do smarta fortwo lub diesel B7

Więc zaczynamy od olej napędowy premium do smarta fortwo , ten diesel to ten, który odkrywamy w cenie najtańszej , jest w konsekwencji najlepszym wśród kierowców smarta fortwo . Oprócz atrakcyjnej ceny składa się z dodatków, takich jak środki antykorozyjne lub inne detergenty, które wydłużyć żywotność jednostki silnikowej i wstępu . Może zawierać do 7% biopaliwa.

Doskonały olej napędowy do smarta fortwo lub diesel B10

.

Olej napędowy Excellium do smarta fortwo lub B10 nazywany jest również olej napędowy na ekstremalne zimno ponieważ zimą wprowadzane są specjalne dodatki zwalczające zimowe temperatury. Dodatkowo został wprowadzony, aby przewyższyć pierwszy diesel, więc składa się z dodatkowe dodatki, które pozwalają na dalsze zmniejszenie tarcia w jednostce silnika, a tym samym poprawę jego osiągów.

Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej smart fortwo ?

Jakie paliwo wybrać do smarta fortwo benzynowego?

Przejdziemy teraz do bardziej technicznej części paliwa do smarta fortwo w rzeczywistości trzeba wiedzieć, że w zależności od rocznika Twojego smarta fortwo nie będziesz miał możliwości wykorzystania wszystkich paliw znajdujących się na dystrybutorze, oto lista dostępnych paliw dla benzyny smart fortwo i ich specyfika.

Benzyna SP95 E5 do smarta fortwo

Paliwo najczęściej używane przez właścicieli smartów fortwo benzynowych, pasuje do większości samochodów benzynowych wydany po 1991 roku , jest najbardziej przystępny cenowo i zawiera już wystarczającą ilość dodatków, aby utrzymać jednostkę silnika w dobrym stanie.

Paliwo SP95 E10 do smarta fortwo

Nieco droższy niż jego poprzednia wersja, SP95 E10 różni się od drugiej wersji tym obecność etanolu w ilości około 10% , co daje mu niższy dyfuzja dymów szklarniowych , niemniej jednak do użytku tylko przez smarta fortwo zaprojektowanego po 2000 roku. .

Paliwo SP98 E5 do smarta fortwo

Jest Doskonałe paliwo dla smarta fortwo benzynowego w rzeczywistości jego skład to umożliwia pozbyć się do 99% osadów wewnętrznych związanych ze spalaniem jednostki silnikowej , można go używać do wszystkich samochodów, które pochodzi z 1991 roku, ale mimo to jest najdroższy ze wszystkich dostępnych .

Paliwo superetanolowe E85, E85

Ostatnim paliwem dostępnym dla Twojego smarta fortwo jest superetanol E85 składa się z 85% bioetanolu i tylko 15 z SP95 , co sprawia, że mniej zanieczyszczające paliwo, dodatkowo najtańsze dzięki ulgom podatkowym. . Niemniej jednak może być używany TYLKO w smart fortwo z systemem „Flex-Fuel” , przed użyciem sprawdź, czy Twój jest kompatybilny.

Jeśli chcesz więcej przewodników po smart fortwo, przejdź do naszej kategorii smart fortwo.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Jak ręcznie zablokować smarta fortwo ?
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector