Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jakie paliwo do Volvo XC90 ?

Jeśli właśnie kupiłeś nowy samochód, wydzierżawiłeś go na jakąkolwiek podróż lub po prostu zastanawiasz się, Jakie jest najlepsze paliwo do Twojego Volvo XC90? Pójście do dystrybutora to dość często dylemat dla większości z nas, dlatego dzisiaj postaramy się pomóc Wam poznać jakie paliwo wybrać do swojego Volvo XC90? Aby to zrobić, najpierw przyjrzymy się różnym rodzajom paliwa do oleju napędowego Volvo XC90, a po drugie, jakie paliwo wybrać do benzyny Volvo XC90 .

Jakiego paliwa użyć do silnika wysokoprężnego Volvo XC90?

Dlatego zaczynamy od skupienia się na paliwie do Volvo XC90 z silnikiem wysokoprężnym. Musisz wiedzieć, że w przeciwieństwie do silników benzynowych masz szczęście, wszystkie paliwa są kompatybilne z Twoim silnikiem i nie ryzykujesz wybierając jedno paliwo zamiast drugiego. Niemniej jednak istnieją różnice między dwoma rodzajami oleju napędowego, które znajdziesz na dystrybutorze gazu, a teraz dowiemy się, czym się różnią.

Olej napędowy klasy premium do oleju napędowego Volvo XC90 lub B7

Więc zaczynamy od olej napędowy premium do Volvo XC90 , ten diesel to ten który znajdziemy w cenie najtańszej , dlatego jest z konieczności najbardziej popularny wśród kierowców Volvo XC90 . Oprócz atrakcyjnej ceny składa się z dodatków, takich jak środki antykorozyjne lub inne detergenty, które poprawić żywotność jednostki silnikowej i dopuszczenie . Może zawierać do 7% biopaliwa.

Doskonały olej napędowy do Volvo XC90 lub diesel B10

.

Olej napędowy Excellium do Volvo XC90 lub B10 jest również nazwany olej napędowy na ekstremalne zimno ponieważ podczas zimy poszczególne dodatki są integrowane w celu zwalczania zimowych temperatur. Ponadto został opracowany, aby wyprzedzić pierwszego diesla, więc składa się z dodatkowe dodatki, które pozwalają na dalsze zmniejszenie tarcia w jednostce silnika, a tym samym poprawę jego osiągów.

Weiterlesen:
Volvo XC90, które ginie podczas jazdy

Jakie paliwo wybrać do benzyny Volvo XC90?

Przejdziemy teraz do bardziej złożonej części paliwa do Volvo XC90 w rzeczywistości trzeba wiedzieć, że w zależności od rocznika Twojego Volvo XC90 nie będziesz mieć możliwości wykorzystania wszystkich paliw znajdujących się na dystrybutorze, oto lista dostępnych paliw do benzyny Volvo XC90 i ich specyfika.

Benzyna SP95 E5 do Volvo XC90

Paliwo najczęściej używane przez posiadaczy benzyny Volvo XC90, pasuje do większości samochodów benzynowych wydany po 1991 roku , jest najtańszy i zawiera już wystarczającą ilość dodatków, aby utrzymać silnik w dobrym stanie.

Paliwo SP95 E10 do Volvo XC90

Nieco droższy niż jego poprzednia wersja, SP95 E10 różni się od drugiej wersji tym obecność etanolu w ilości około 10% , co daje mu niższy dyfuzja dymów szklarniowych , jest jednak nadające się tylko do Volvo XC90 wynalezionego po 2000 roku. .

Paliwo SP98 E5 do Volvo XC90

Jest Doskonałe paliwo do benzyny Volvo XC90 w rzeczywistości jego skład to umożliwia do usunięcia do 99% osadów wewnętrznych związanych ze spalaniem jednostki silnikowej, , można go używać do wszystkich samochodów, które pochodzi z 1991 roku, ale jest to najdroższy ze wszystkich dostępnych .

Paliwo superetanolowe E85, E85

Ostatnim paliwem dostępnym dla Twojego Volvo XC90 jest superetanol E85, to jest składa się z 85% bioetanolu i tylko 15 z SP95 , co sprawia, że mniej zanieczyszczające paliwo, dodatkowo najtańsze dzięki ulgom podatkowym. . Można go jednak użyć TYLKO przez Volvo XC90 z systemem „Flex-Fuel” , przed użyciem sprawdź, czy Twój jest kompatybilny.

Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących Volvo XC90, zapoznaj się z kategorią Volvo XC90.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector