Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych na fotelu ibiza ?

Filtr cząstek stałych to dość nowa technologia, która ma na celu usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin najnowszych diesli. Od dawna postrzegana jest jako cudowne rozwiązanie tych problemów związanych z zanieczyszczeniem. Niemniej jednak nie działa tak dobrze, jak został zaprojektowany i powoduje więcej problemów niż obsługuje, dlatego zobaczymy na tej stronie przy wymianie filtra cząstek stałych w fotelu ibiza? . Aby to osiągnąć, najpierw określimy, do czego służy filtr cząstek stałych w Twoim pojeździe silnikowym, a następnie, kiedy należy wymienić filtr cząstek stałych w Twoim fotelu ibiza.

Jaki jest cel filtra cząstek stałych Seat ibiza?

Dlatego zaczynamy treść naszego artykułu od przyczyny tego elementu, który został ostatnio zastosowany w samochodach z silnikiem Diesla. Jak wyjaśniliśmy szybko we wstępie, celem tego filtra było rozwiązanie problemu zanieczyszczenia i szkodliwości spalin z samochodów marki Seat ibiza. Jego zasadą działania jest magazynowanie niespalonych spalin lub które nadal zawierają szkodliwe cząstki, a po osiągnięciu odpowiednio wysokiej temperatury wywołanie drugiego spalania, które zakończy spalanie i wyeliminuje wszystkie te rakotwórcze cząstki. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę silnika, musisz być na autostradzie lub rozkręcić silnik swojego fotela ibiza. Zauważyliśmy więc z biegiem czasu, że pojazdy, które jeżdżą konkretnie na krótkich trasach lub w mieście, nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalanie tych gazów i zauważymy w następnym rozdziale, że te problemy mogą zmusić Cię do wymień filtr cząstek stałych w swoim fotelu ibiza .

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w fotelu ibiza?

W tej sekcji określimy, co na pewno Cię tu przyciąga, czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w fotelu ibiza, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w fotelu ibiza?

W samochodach dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który nie ma znaczenia dla siedzenia ibiza, ale który należy doładować co 120 000 km z dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a tym samym spalanie wszystkich te szkodliwe sadze. Drugi, który nas interesuje w tym artykule, pracuje z metalami szlachetnymi, które w wysokiej temperaturze wywołają reakcję chemiczną i spowodują regenerację filtra oraz opróżnienie materiałów rakotwórczych. Niemniej jednak, jak wspomniano wcześniej, wymaga bardzo wysokich temperatur, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr się zatka. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub silnika. Jeśli musisz wyczyścić zawór EGR w swoim fotelu ibiza z powodu filtra cząstek stałych, nie zastanawiaj się dwa razy, aby sprawdzić naszą stronę z treścią na ten temat, aby określić, na czym polega ten proces.

Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik poduszki powietrznej w fotelu ibiza ?

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w fotelu ibiza?

Jak wyjaśniliśmy wcześniej, filtr cząstek stałych ma służyć przez całe życie pojazdu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy trzeba wymienić filtr cząstek stałych w swoim fotelu ibiza? Zwróć uwagę, że ten element jest bardzo drogi, praca nie jest głównym problemem, ponieważ jest łatwo dostępny. Ale sam element będzie się znacznie różnić pod względem ceny w zależności od silnika, nadal możesz liczyć między 700 a 2000 €. Ta wymiana powinna być rozważana tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz regularnie autostradą, sugerujemy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko, obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i pozostaje problematyczny, uważa się, że ze względu na brak dostatecznie regularnego wzrostu temperatury i inne problemy projektowe, należy zacząć planować wymień filtr cząstek stałych od 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę większy, jeśli jest mieszany .

W przypadku dodatkowych pytań dotyczących siedziska ibiza, zapraszamy do zapoznania się z naszą kategorią siedziska ibiza.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector