Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych na kordobie siedzenia ?

Filtr cząstek stałych to dość nowoczesna technologia, która ma na celu usunięcie szkodliwych cząstek ze spalin najnowszych diesli. Od dawna postrzegana jest jako cudowne rozwiązanie tych komplikacji związanych z zanieczyszczeniem. Nie działa jednak tak dobrze, jak został zaprojektowany i powoduje więcej komplikacji niż rozwiązuje, dlatego dowiemy się w tym artykule przy wymianie filtra cząstek stałych w kordobie siedzenia? . Aby to osiągnąć, przede wszystkim określimy, do czego jest używany filtr cząstek stałych w Twoim pojeździe silnikowym, a następnie, kiedy należy wymienić filtr cząstek stałych w kordobie siedzenia.

Jaki jest cel filtra cząstek stałych w Seat Cordobie?

Dlatego zaczynamy treść naszego artykułu od wyjaśnienia, jak nie tak dawno temu zintegrować ten komponent z pojazdami z silnikiem Diesla. Jak pokrótce zaznaczyliśmy we wstępie, celem tego filtra było rozwiązanie problemów związanych z zanieczyszczeniem i szkodliwością spalin z pojazdów typu seat cordoba. Jego zasadą działania jest magazynowanie niespalonych spalin lub które nadal zawierają szkodliwe cząstki, a po osiągnięciu odpowiednio wysokiej temperatury wywołanie drugiego spalania, które zakończy spalanie i wyeliminuje wszystkie te rakotwórcze cząstki. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę silnika, musisz być na autostradzie lub rozkręcić silnik w swoim siedzeniu. Z biegiem czasu zdaliśmy sobie więc sprawę, że samochody, które są głównie na krótkich trasach lub w mieście, nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalanie tych gazów i zobaczymy w następnej części, że te komplikacje mogą zmusić Cię do wymień filtr cząstek stałych w swoim siedzeniu cordoba .

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w kordobie siedzenia?

W tej sekcji określimy, co najbardziej Cię tu przyciąga, czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w kordobie siedzenia, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych na kordobie siedzenia?

Dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych do samochodów, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który nie dotyczy kordoby siedzenia, ale który należy doładować co 120 000 km dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a w konsekwencji spalanie wszystkich te szkodliwe sadze. Drugi, ten, którym jesteśmy entuzjastycznie nastawieni w tym artykule, działa z metalami szlachetnymi, które w wysokiej temperaturze wywołają reakcję chemiczną i spowodują regenerację filtra i opróżnienie materiałów rakotwórczych. Jednak, jak opisano powyżej, wymaga bardzo wysokich temperatur, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr się zatka. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub silnika. Jeśli musisz wyczyścić zawór EGR w kordobie siedzenia z powodu filtra cząstek stałych, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zajrzeć na naszą stronę z treścią na ten temat, aby określić, na czym polega ten proces.

Weiterlesen:
Okno przyklejone do kordoby siedziska, co mogę zrobić?

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w kordobie siedzenia?

Jak wyjaśniliśmy wcześniej, filtr cząstek stałych został zaprojektowany tak, aby służył przez całe życie samochodu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy trzeba wymienić filtr cząstek stałych w kordobie siedzeń? Należy pamiętać, że ta część jest niezwykle kosztowna, a praca nie jest głównym problemem, ponieważ jest łatwo dostępna. Ale sama część będzie się znacznie różnić pod względem ceny w zależności od Twojej motoryzacji, nadal możesz liczyć w przedziale od 700 do 2000 €. Ta wymiana powinna być rozważana tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz często autostradą, polecamy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko, obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i nadal jest kłopotliwy, uważa się, że ze względu na brak dostatecznie regularnego wzrostu temperatury i inne komplikacje konstrukcyjne należy zacząć planować wymień filtr cząstek stałych od 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę większy, jeśli jest mieszany .

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat cordoby z siedziskiem, przejdź do naszej kategorii Cordoba z siedziskiem.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector