Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Chevrolecie Cobalt ?

Filtr cząstek stałych to dość nowa technologia, która ma na celu usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin najnowszych diesli. Od dawna odkryto, że jest to cudowne rozwiązanie tych komplikacji związanych z zanieczyszczeniem. Jednak nie działa tak dobrze, jak został zaprojektowany i powoduje więcej komplikacji niż rozwiązuje, dlatego zobaczymy dzisiaj przy wymianie filtra cząstek stałych w Chevrolet Cobalt? . Aby to zrobić, najpierw dowiemy się, do czego służy filtr cząstek stałych w Twoim pojeździe silnikowym, a następnie, kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Chevrolecie Cobalt.

Jaki jest sens filtra cząstek stałych Chevroleta Cobalt?

Dlatego zaczynamy naszą treść od powodu, dla którego ten komponent został niedawno zintegrowany z pojazdami z silnikiem Diesla. Jak pokrótce nakreśliliśmy we wstępie, celem tego filtra było rozwiązanie problemów związanych z zanieczyszczeniem i szkodliwością spalin z pojazdów Chevrolet Cobalt. Jego koncepcja działania polega na przechowywaniu spalin, które nie uległy spaleniu lub które nadal zawierają szkodliwe cząstki, a po osiągnięciu odpowiednio wysokiej temperatury doprowadzenie do drugiego spalania, które zakończy spalanie i wyeliminuje wszystkie te rakotwórcze cząstki. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę silnika, trzeba być na autostradzie lub rozkręcić silnik Chevroleta Cobalta. Z biegiem czasu zdaliśmy sobie więc sprawę, że pojazdy, które są głównie na krótkich trasach lub w mieście, nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalanie tych oparów i odkryjemy w następnym rozdziale, że te komplikacje mogą zmusić Cię do wymień filtr cząstek stałych w swoim Chevrolet Cobalt .

Weiterlesen:
Jak ustawić światła mijania na Chevrolet Cobalt?

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Chevrolet Cobalt?

W tym rozdziale dowiemy się, do czego z pewnością Cię tu przyciąga, czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Chevrolet Cobalt, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Chevrolet Cobalt?

W samochodach dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który nie dotyczy Chevroleta Cobalt, ale który należy doładować co 120 000 km dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a w konsekwencji spalanie wszystkich te szkodliwe sadze. Drugi, który nas interesuje w tym artykule, pracuje z metalami szlachetnymi, które w wysokiej temperaturze wywołają reakcję chemiczną i doprowadzą do regeneracji filtra i usunięcia materiałów rakotwórczych. Jednak, jak wyjaśniono powyżej, wymaga bardzo wysokich temperatur, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr zatka się. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub silnika. Jeśli musisz wyczyścić zawór EGR swojego Chevroleta Cobalt z powodu filtra cząstek stałych, nie zastanawiaj się dwa razy, aby sprawdzić nasze treści na ten temat, aby dowiedzieć się, na czym polega proces.

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Chevrolet Cobalt?

Jak już wspomnieliśmy, filtr cząstek stałych jest zaprojektowany tak, aby służył przez całe życie samochodu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy trzeba wymienić filtr cząstek stałych w jego Chevrolet Cobalt? Zwróć uwagę, że ta część jest niezwykle kosztowna, praca nie jest najważniejszym problemem, ponieważ jest łatwo dostępna. Ale sam element będzie się znacznie różnić pod względem ceny w zależności od silnika, nadal możesz liczyć między 700 a 2000 €. Tę wymianę należy rozważyć tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz regularnie autostradą, sugerujemy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko, obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i pozostaje problematyczny, uważa się, że w wyniku braku dostatecznie regularnego wzrostu temperatury i innych komplikacji konstrukcyjnych należy zacząć planować wymień filtr cząstek stałych od 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę większy, jeśli jest mieszany .

Weiterlesen:
Jak zamontować elektryczny zaczep do przyczepy Chevrolet Cobalt ?

Więcej wskazówek dotyczących Chevroleta Cobalt znajdziesz w kategorii Chevrolet Cobalt.

Ссылка на основную публикацию