Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Chryslerze 200?

Filtr cząstek stałych to dość nowoczesna technologia, która ma na celu usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin najnowszych silników Diesla. Od dawna odkryto, że jest to cudowne rozwiązanie tych komplikacji związanych z zanieczyszczeniem. Niemniej jednak nie działa tak dobrze, jak zaprojektowana i powoduje więcej komplikacji niż rozwiązuje, dlatego zobaczymy dzisiaj przy wymianie filtra cząstek stałych Chryslera 200? . Aby to zrobić, najpierw dowiemy się, do czego służy filtr cząstek stałych w Twoim samochodzie, a następnie, kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Chryslerze 200.

Jaki jest cel filtra cząstek stałych Chryslera 200?

Dlatego zaczynamy naszą wytyczną od uzasadnienia dla tego komponentu, który nie tak dawno został zintegrowany z pojazdami z silnikiem Diesla. Jak opisaliśmy szybko we wstępie, celem tego filtra było rozwiązanie problemów związanych z zanieczyszczeniem i szkodliwością spalin z pojazdów Chrysler 200. Jego zasadą działania jest magazynowanie spalin, które nie uległy spaleniu lub które nadal zawierają szkodliwe cząstki, a gdy osiągnie wystarczająco wysoką temperaturę, spowoduje powtórne spalanie, które zakończy spalanie i pozbędzie się wszystkich tych rakotwórczych cząstek. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę silnika, musisz być na autostradzie lub rozkręcić silnik Chryslera 200. Z czasem zauważyliśmy więc, że samochody, które są głównie na krótkich trasach lub w mieście, nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalenie tych oparów i zobaczymy w następnym rozdziale, że te komplikacje mogą zmusić do wymienić filtr cząstek stałych Twojego Chryslera 200 .

Weiterlesen:
Problem z sondą lambda w Chryslerze 200

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Chryslerze 200?

W tym dziale dowiemy się, co na pewno Cię tu pociąga, czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Chryslerze 200, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Chryslerze 200?

Dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych do samochodów, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który nie ma znaczenia dla Chryslera 200, ale który należy doładowywać co 120 000 km z dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a tym samym spalanie wszystkich te szkodliwe sadze. Drugi, ten, którym dzisiaj jesteśmy entuzjastycznie nastawieni, pracuje z metalami szlachetnymi, które w wysokiej temperaturze wywołają reakcję chemiczną i spowodują regenerację filtra i opróżnienie materiałów rakotwórczych. Niemniej jednak, jak ujawniono wcześniej, wymaga bardzo wysokich temperatur, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr się zatka. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub silnika. Jeśli potrzebujesz wyczyścić zawór EGR swojego Chryslera 200 ze względu na filtr cząstek stałych, nie wahaj się zajrzeć na naszą stronę z treścią na ten temat, aby dowiedzieć się, jak wygląda ten proces.

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Chryslerze 200?

Jak już wcześniej zdradziliśmy, filtr cząstek stałych ma wystarczyć na całe życie samochodu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy trzeba wymienić filtr cząstek stałych w Chryslerze 200? Należy pamiętać, że ta część jest niezwykle kosztowna, a praca nie jest głównym problemem, ponieważ jest łatwo dostępna. Ale sam komponent będzie się znacznie różnić pod względem ceny w zależności od Twojej motoryzacji, nadal możesz liczyć w przedziale od 700 do 2000 €. Ta wymiana powinna być rozważana tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz regularnie autostradą, sugerujemy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i pozostaje problematyczny, uważa się, że ze względu na brak dostatecznie częstego wzrostu temperatury i inne komplikacje konstrukcyjne należy zacząć planować wymień filtr cząstek stałych od 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę większy, jeśli jest mieszany .

Weiterlesen:
Jak wyregulować hamulec ręczny w Chryslerze 200?

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Chryslera 200, zapoznaj się z naszą kategorią Chrysler 200.

Ссылка на основную публикацию