Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Fiacie Idea ?

Filtr cząstek stałych to dość nowoczesna technologia, która ma na celu usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin nowoczesnych silników Diesla. Od dawna postrzegana jest jako cudowne rozwiązanie tych komplikacji związanych z zanieczyszczeniem. Jednak nie działa tak dobrze, jak zamierzono i powoduje więcej komplikacji niż rozwiązuje, dlatego odkryjemy w tym artykule przy wymianie filtra cząstek stałych Fiata Idea? . W tym celu przede wszystkim dowiemy się, do czego jest przeznaczony filtr cząstek stałych w Twoim samochodzie, a następnie kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Fiacie Idea.

Jaki jest cel filtra cząstek stałych Fiata Idea?

Dlatego zaczynamy naszą treść od wyjaśnienia, jak zrobić ten element, który został niedawno zintegrowany z samochodami z silnikiem Diesla. Jak pokrótce nakreśliliśmy we wstępie, celem tego filtra było rozwiązanie problemów związanych z zanieczyszczeniem i szkodliwością spalin z samochodów Fiat Idea. Jego koncepcja działania polega na przechowywaniu spalin, które nie zostały spalone lub które nadal zawierają szkodliwe cząstki, a gdy osiągnie odpowiednio wysoką temperaturę, wywoła drugie spalanie, które zakończy spalanie i pozbędzie się wszystkich tych rakotwórczych cząstek. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę jednostki silnikowej, musisz być na autostradzie lub rozkręcić jednostkę silnikową Fiata Idea. W miarę upływu czasu odkryliśmy, że pojazdy, które są na krótkich trasach lub w mieście, nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalanie tych gazów i zobaczymy w następnej sekcji, że te komplikacje mogą zmusić Cię do wymienić filtr cząstek stałych w swoim Fiacie Idea .

Weiterlesen:
Jak wyłączyć światło silnika Fiat Idea ?

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Fiacie Idea?

W tym dziale dowiemy się, co na pewno Cię tu pociąga, czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Fiacie Idea, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Fiacie Idea?

Dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych do pojazdów, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który nie dotyczy Fiata Idea, ale który należy doładować co 120 000 km dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych i w konsekwencji spalanie wszystkich te szkodliwe sadze. Drugi, który dzisiaj nas interesuje, działa z metalami szlachetnymi, które w wysokiej temperaturze wywołają reakcję chemiczną i uruchomią regenerację filtra oraz opróżnienie materiałów rakotwórczych. Jednak, jak opisano powyżej, wymaga bardzo wysokich temperatur, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr się zatka. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub jednostki silnika. Jeśli potrzebujesz wyczyścić zawór EGR swojego Fiata Idea z powodu filtra cząstek stałych, nie zastanawiaj się dwa razy, aby sprawdzić nasz artykuł na ten temat, aby dowiedzieć się, jak wygląda procedura.

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Fiacie Idea?

Jak już wcześniej opisaliśmy, filtr cząstek stałych ma służyć przez całe życie samochodu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy trzeba wymienić filtr cząstek stałych w swoim Fiacie Idea? Zwróć uwagę, że ten element jest bardzo drogi, praca nie jest głównym problemem, ponieważ jest łatwo dostępny. Ale sama część będzie się ogromnie różnić pod względem ceny w zależności od Twojej motoryzacji, nadal możesz liczyć między 700 a 2000 €. Tę zmianę należy brać pod uwagę tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz wielokrotnie autostradą, radzimy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko, obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i nadal jest kłopotliwy, uważa się, że ze względu na brak dostatecznie częstego wzrostu temperatury i inne komplikacje konstrukcyjne należy zacząć planować zmień filtr cząstek stałych z 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę więcej, jeśli jest mieszany .

Weiterlesen:
Lampka świecy żarowej, która zapala się podczas jazdy moim Fiatem Idea

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Fiata Idea, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Fiat Idea.

Ссылка на основную публикацию