Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Fiacie Idea ?

Filtr cząstek stałych to dość nowoczesna technologia, która ma na celu usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin nowoczesnych silników Diesla. Od dawna postrzegana jest jako cudowne rozwiązanie tych komplikacji związanych z zanieczyszczeniem. Jednak nie działa tak dobrze, jak zamierzono i powoduje więcej komplikacji niż rozwiązuje, dlatego odkryjemy w tym artykule przy wymianie filtra cząstek stałych Fiata Idea? . W tym celu przede wszystkim dowiemy się, do czego jest przeznaczony filtr cząstek stałych w Twoim samochodzie, a następnie kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Fiacie Idea.

Jaki jest cel filtra cząstek stałych Fiata Idea?

Dlatego zaczynamy naszą treść od wyjaśnienia, jak zrobić ten element, który został niedawno zintegrowany z samochodami z silnikiem Diesla. Jak pokrótce nakreśliliśmy we wstępie, celem tego filtra było rozwiązanie problemów związanych z zanieczyszczeniem i szkodliwością spalin z samochodów Fiat Idea. Jego koncepcja działania polega na przechowywaniu spalin, które nie zostały spalone lub które nadal zawierają szkodliwe cząstki, a gdy osiągnie odpowiednio wysoką temperaturę, wywoła drugie spalanie, które zakończy spalanie i pozbędzie się wszystkich tych rakotwórczych cząstek. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę jednostki silnikowej, musisz być na autostradzie lub rozkręcić jednostkę silnikową Fiata Idea. W miarę upływu czasu odkryliśmy, że pojazdy, które są na krótkich trasach lub w mieście, nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalanie tych gazów i zobaczymy w następnej sekcji, że te komplikacje mogą zmusić Cię do wymienić filtr cząstek stałych w swoim Fiacie Idea .

Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik świateł postojowych w Fiacie Idea ?

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Fiacie Idea?

W tym dziale dowiemy się, co na pewno Cię tu pociąga, czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Fiacie Idea, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Fiacie Idea?

Dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych do pojazdów, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który nie dotyczy Fiata Idea, ale który należy doładować co 120 000 km dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych i w konsekwencji spalanie wszystkich te szkodliwe sadze. Drugi, który dzisiaj nas interesuje, działa z metalami szlachetnymi, które w wysokiej temperaturze wywołają reakcję chemiczną i uruchomią regenerację filtra oraz opróżnienie materiałów rakotwórczych. Jednak, jak opisano powyżej, wymaga bardzo wysokich temperatur, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr się zatka. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub jednostki silnika. Jeśli potrzebujesz wyczyścić zawór EGR swojego Fiata Idea z powodu filtra cząstek stałych, nie zastanawiaj się dwa razy, aby sprawdzić nasz artykuł na ten temat, aby dowiedzieć się, jak wygląda procedura.

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Fiacie Idea?

Jak już wcześniej opisaliśmy, filtr cząstek stałych ma służyć przez całe życie samochodu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy trzeba wymienić filtr cząstek stałych w swoim Fiacie Idea? Zwróć uwagę, że ten element jest bardzo drogi, praca nie jest głównym problemem, ponieważ jest łatwo dostępny. Ale sama część będzie się ogromnie różnić pod względem ceny w zależności od Twojej motoryzacji, nadal możesz liczyć między 700 a 2000 €. Tę zmianę należy brać pod uwagę tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz wielokrotnie autostradą, radzimy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko, obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i nadal jest kłopotliwy, uważa się, że ze względu na brak dostatecznie częstego wzrostu temperatury i inne komplikacje konstrukcyjne należy zacząć planować zmień filtr cząstek stałych z 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę więcej, jeśli jest mieszany .

Weiterlesen:
Wahanie podczas przyspieszania Fiata Idea

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Fiata Idea, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Fiat Idea.

Ссылка на основную публикацию