Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Ford F 450 ?

Filtr cząstek stałych to dość nowy wynalazek, który ma na celu usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin najnowszych diesli. Od dawna odkryto, że jest to cudowne rozwiązanie tych komplikacji związanych z zanieczyszczeniem. Jednak nie działa tak dobrze, jak oczekiwano i powoduje więcej komplikacji niż rozwiązuje, dlatego dowiemy się w tym artykule przy wymianie filtra cząstek stałych w Ford F 450? . Aby to osiągnąć, przede wszystkim dowiemy się, do czego jest przeznaczony filtr cząstek stałych w Twoim pojeździe silnikowym, a następnie kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Ford F 450.

Jaki jest cel filtra cząstek stałych w Ford F 450?

Dlatego zaczynamy naszą stronę z treścią od powodu, dla którego ten element został ostatnio wbudowany w samochody z silnikiem Diesla. Jak pokrótce zaznaczyliśmy we wstępie, celem tego filtra było rozwiązanie problemów związanych z zanieczyszczeniem i szkodliwością spalin z samochodów Ford F 450. Jego zasadą działania jest magazynowanie spalin, które nie zostały spalone lub które nadal zawierają szkodliwe cząstki, a po osiągnięciu odpowiednio wysokiej temperatury doprowadzenie do drugiego spalania, które zakończy spalanie i pozbędzie się wszystkich tych rakotwórczych cząstek. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę silnika, trzeba być na autostradzie lub rozkręcić silnik Ford F 450. Odkryliśmy więc z biegiem czasu, że samochody, które są głównie na krótkich trasach lub w mieście, nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalanie tych gazów i zobaczymy w następnej części, że te komplikacje mogą zmusić Cię do wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Ford F 450 .

Weiterlesen:
Kierownica, która piszczy w Ford F 450 ?

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Ford F 450?

W tym rozdziale dowiemy się, do czego wyraźnie Cię tu pociąga, czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Ford F 450, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Ford F 450?

Dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych do samochodów, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który nie dotyczy Ford F 450, ale który należy doładować co 120 000 km dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a w konsekwencji spalanie wszystkie te szkodliwe sadze. Drugi, ten, którym jesteśmy entuzjastycznie nastawieni w tym artykule, pracuje z metalami szlachetnymi, które wywołają reakcję chemiczną w wysokiej temperaturze i doprowadzą do regeneracji filtra i usunięcia materiałów rakotwórczych. Jednak, jak wspomniano powyżej, konieczne są bardzo wysokie temperatury, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr się zatka. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub silnika. Jeśli musisz wyczyścić zawór EGR swojego Ford F 450 w wyniku działania filtra cząstek stałych, nie wahaj się zapoznać się z naszym artykułem na ten temat, aby dowiedzieć się, jak wygląda procedura.

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Ford F 450?

Jak już wcześniej zdefiniowaliśmy, filtr cząstek stałych ma służyć przez całe życie samochodu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy trzeba wymienić filtr cząstek stałych w jego Ford F 450? Zwróć uwagę, że ta część jest bardzo droga, praca nie jest głównym problemem, ponieważ jest łatwo dostępna. Ale sama część będzie się ogromnie różnić pod względem ceny w zależności od Twojej motoryzacji, nadal możesz liczyć między 700 a 2000 €. Ta wymiana powinna być rozważana tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz regularnie autostradą, polecamy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko, obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i pozostaje problematyczny, uważa się, że w wyniku braku dostatecznie regularnego wzrostu temperatury i innych komplikacji konstrukcyjnych należy zacząć planować wymień filtr cząstek stałych od 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę większy, jeśli jest mieszany .

Weiterlesen:
Ford F 450, który ginie podczas jazdy

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Ford F 450, przejdź do naszej kategorii Ford F 450.

Ссылка на основную публикацию