Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Ford Kuga ?

Filtr cząstek stałych to całkiem nowy wynalazek, który ma na celu usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin nowoczesnych diesli. Od dawna jest uważany za cudowne rozwiązanie problemów związanych z zanieczyszczeniem. Nie działa jednak tak dobrze, jak został zaprojektowany i powoduje więcej problemów niż radzi sobie, dlatego dowiemy się w tym artykule przy wymianie filtra cząstek stałych w Ford Kuga? . Aby to osiągnąć, najpierw dowiemy się, do czego służy filtr cząstek stałych w Twoim pojeździe silnikowym, a następnie kiedy należy go wymienić w Twoim Ford Kuga.

Jaki jest sens filtra cząstek stałych w Ford Kuga?

Dlatego zaczynamy naszą stronę z treścią od wyjaśnienia tego komponentu, który został ostatnio dodany do pojazdów z silnikiem Diesla. Jak wyjaśniliśmy szybko we wstępie, celem tego filtra było rozwiązanie problemów związanych z zanieczyszczeniem i szkodliwością spalin z pojazdów Ford Kuga. Jego zasadą działania jest magazynowanie niespalonych gazów spalinowych lub które nadal zawierają szkodliwe cząstki, a gdy temperatura jest wystarczająco wysoka, aby spowodować drugie spalanie, które zakończy spalanie i wyeliminuje wszystkie te rakotwórcze cząstki. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę silnika, musisz być na autostradzie lub rozkręcić silnik Ford Kuga. Z czasem więc odkryliśmy, że samochody, które są specjalnie na krótkich trasach lub w mieście nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalanie tych gazów i zobaczymy w następnej części, że te problemy mogą zmusić Cię do wymień filtr cząstek stałych w swoim Ford Kuga .

Weiterlesen:
Wahanie podczas przyspieszania Ford Kuga

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Ford Kuga?

W tym rozdziale dowiemy się, co najbardziej Cię tu przyciąga, czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Ford Kuga, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Ford Kuga?

Dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych do samochodów, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który nie dotyczy Ford Kuga, ale który należy doładować co 120 000 km dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a co za tym idzie spalenie wszystkich te szkodliwe sadze. Drugi, ten, którym dzisiaj jesteśmy entuzjastycznie nastawieni, pracuje z metalami szlachetnymi, które w wysokiej temperaturze wywołają reakcję chemiczną i spowodują regenerację filtra i opróżnienie materiałów rakotwórczych. Jednak, jak pokazano powyżej, potrzebuje bardzo wysokich temperatur, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr się zatka. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub silnika. Jeśli potrzebujesz wyczyścić zawór EGR swojego Ford Kuga w wyniku działania filtra cząstek stałych, nie wahaj się zapoznać się z naszymi treściami na ten temat, aby dowiedzieć się, jak wygląda ten proces.

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Ford Kuga?

Jak już wcześniej zdefiniowaliśmy, filtr cząstek stałych ma służyć przez całe życie samochodu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w swoim Ford Kuga? Należy pamiętać, że ta część jest niezwykle kosztowna, praca nie jest głównym problemem, ponieważ jest łatwo dostępna. Ale sam element będzie się znacznie różnić pod względem ceny w zależności od silnika, nadal możesz liczyć między 700 a 2000 €. Tę zmianę należy wziąć pod uwagę tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz regularnie autostradą, sugerujemy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i pozostaje problematyczny, uważa się, że w wyniku braku dostatecznie częstego wzrostu temperatury i innych problemów projektowych należy zacząć planować zmień filtr cząstek stałych z 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę więcej, jeśli jest mieszany .

Weiterlesen:
Jak zamontować elektryczny zaczep przyczepy Ford Kuga ?

Aby dowiedzieć się więcej o Ford Kuga, zajrzyj do kategorii Ford Kuga.

Ссылка на основную публикацию