Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Lexusie RX ?

Filtr cząstek stałych to całkiem nowa technologia, która ma na celu usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin najnowszych silników Diesla. Od dawna jest uważany za cudowne rozwiązanie problemów związanych z zanieczyszczeniem. Niemniej jednak nie działa tak dobrze, jak zamierzono i powoduje więcej problemów niż rozwiązuje, dlatego odkryjemy dzisiaj przy wymianie filtra cząstek stałych w Lexusie RX? . Aby to zrobić, najpierw dowiemy się, do czego służy filtr cząstek stałych w Twoim samochodzie, a następnie, kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Lexusie RX.

Jaki jest sens filtra cząstek stałych w Lexusie RX?

Dlatego zaczynamy naszą stronę z treścią od wyjaśnienia, jak wykonać ten element, który został niedawno wbudowany w samochody z silnikiem Diesla. Jak opisaliśmy szybko we wstępie, celem tego filtra było rozwiązanie problemów związanych z zanieczyszczeniem i szkodliwością spalin z samochodów Lexus RX. Jego zasada działania polega na przechowywaniu niespalonych gazów spalinowych lub które nadal zawierają szkodliwe cząstki, a gdy temperatura jest wystarczająco wysoka, aby doprowadzić do drugiego spalania, które zakończy spalanie i wyeliminuje wszystkie te rakotwórcze cząstki. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę jednostki silnikowej, musisz być na autostradzie lub rozkręcić silnik Lexusa RX. Z biegiem czasu odkryliśmy więc, że pojazdy, które są specjalnie na krótkich trasach lub w mieście, nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalanie tych gazów i odkryjemy w następnej sekcji, że te problemy mogą zmusić Cię do wymień filtr cząstek stałych w swoim Lexus RX .

Weiterlesen:
Jak złożyć lusterka boczne w Lexusie RX?

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Lexusie RX?

W tym dziale dowiemy się, co na pewno Cię tu przyciąga, czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Lexusie RX, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Lexusie RX?

Dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych do pojazdów, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który nie dotyczy Lexusa RX, ale który należy doładować co 120 000 km dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a tym samym spalanie wszystkich te szkodliwe sadze. Drugi, który dzisiaj nas interesuje, pracuje z metalami szlachetnymi, które w wysokiej temperaturze wywołają reakcję chemiczną i doprowadzą do regeneracji filtra i usunięcia materiałów rakotwórczych. Niemniej jednak, jak opisano wcześniej, wymaga bardzo wysokich temperatur, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr się zatka. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub jednostki silnika. Jeśli musisz wyczyścić zawór EGR swojego Lexusa RX w wyniku działania filtra cząstek stałych, nie zastanawiaj się dwa razy, aby spojrzeć na nasze treści na ten temat, aby dowiedzieć się, jak wygląda procedura.

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Lexusie RX?

Jak już wcześniej zdefiniowaliśmy, filtr cząstek stałych ma służyć przez całe życie pojazdu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Lexusie RX? Zwróć uwagę, że ten komponent jest bardzo drogi, praca nie jest najważniejszą kwestią, ponieważ jest łatwo dostępny. Ale sama część będzie się znacznie różnić pod względem ceny w zależności od Twojej motoryzacji, nadal możesz liczyć w przedziale od 700 do 2000 €. Tę zmianę należy brać pod uwagę tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz regularnie autostradą, polecamy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i nadal jest kłopotliwy, uważa się, że w wyniku braku dostatecznie regularnego wzrostu temperatury i innych problemów projektowych należy zacząć planować zmień filtr cząstek stałych z 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę więcej, jeśli jest mieszany .

Weiterlesen:
Jak wyregulować światła przeciwmgielne w Lexusie RX?

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Lexusa RX, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Lexus RX.

Ссылка на основную публикацию