Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Maserati Ghibli ?

Filtr cząstek stałych to dość nowoczesna technologia, która ma na celu usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin nowoczesnych diesli. Od dawna odkryto, że jest to cudowne rozwiązanie tych komplikacji związanych z zanieczyszczeniem. Jednak nie działa tak dobrze, jak zamierzono i powoduje więcej komplikacji niż rozwiązuje, dlatego zobaczymy w tym artykule przy wymianie filtra cząstek stałych w Maserati Ghibli? . Aby to zrobić, na początek określimy, do czego przeznaczony jest filtr cząstek stałych w Twoim pojeździe silnikowym, a następnie, kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Maserati Ghibli.

Jaki jest cel filtra cząstek stałych Maserati Ghibli?

Dlatego zaczynamy treść naszego artykułu od uzasadnienia dla tego elementu, który został ostatnio wbudowany w pojazdy z silnikiem Diesla. Jak wyjaśniliśmy szybko we wstępie, celem tego filtra było naprawienie komplikacji związanych z zanieczyszczeniem i szkodliwością spalin z pojazdów Maserati Ghibli. Jego zasada działania polega na przechowywaniu niespalonych spalin lub które nadal zawierają szkodliwe cząstki, a gdy osiągnie wystarczająco wysoką temperaturę, aby doprowadzić do drugiego spalania, które zakończy spalanie i pozbędzie się wszystkich tych rakotwórczych cząstek. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę silnika, musisz być na autostradzie lub rozkręcić silnik Maserati Ghibli. Z biegiem czasu zauważyliśmy więc, że samochody, które są specjalnie na krótkich trasach lub w mieście, nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalanie tych gazów i odkryjemy w następnym rozdziale, że te komplikacje mogą zmusić Cię do wymień filtr cząstek stałych w Maserati Ghibli .

Weiterlesen:
Wyciek płynu hamulcowego Maserati Ghibli

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Maserati Ghibli?

W tej sekcji określimy, do czego z pewnością Cię tu przyciąga, jeśli wymagana jest wymiana filtra cząstek stałych w Maserati Ghibli, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Maserati Ghibli?

Dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych do samochodów, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który nie dotyczy Maserati Ghibli, ale należy go uzupełniać co 120 000 km dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a w konsekwencji spalanie wszystkich te szkodliwe sadze. Drugi, który dzisiaj nas interesuje, pracuje z metalami szlachetnymi, które w wysokiej temperaturze wywołają reakcję chemiczną i doprowadzą do regeneracji filtra i usunięcia materiałów rakotwórczych. Jednak, jak wyjaśniono powyżej, konieczne są bardzo wysokie temperatury, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr zatka się. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub silnika. Jeśli musisz wyczyścić zawór EGR swojego Maserati Ghibli z powodu filtra cząstek stałych, nie wahaj się zapoznać się z naszymi treściami na ten temat, aby określić, na czym polega ten proces.

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Maserati Ghibli?

Jak pisaliśmy wcześniej, filtr cząstek stałych ma wystarczyć na całe życie samochodu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Maserati Ghibli? Zwróć uwagę, że ten komponent jest bardzo drogi, praca nie jest najważniejszą kwestią, ponieważ jest łatwo dostępny. Ale sama część będzie się znacznie różnić pod względem ceny w zależności od Twojej motoryzacji, nadal możesz liczyć w przedziale od 700 do 2000 €. Tę zmianę należy brać pod uwagę tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz często autostradą, radzimy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko, obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i pozostaje problematyczny, uważa się, że z powodu braku dostatecznie regularnego wzrostu temperatury i innych komplikacji konstrukcyjnych należy zacząć planować zmień filtr cząstek stałych z 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę więcej, jeśli jest mieszany .

Weiterlesen:
Jak wymienić baterię karty klucza Maserati Ghibli?

Aby odkryć więcej wskazówek dotyczących Maserati Ghibli, spójrz na kategorię Maserati Ghibli.

Ссылка на основную публикацию