Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Maserati Levante ?

Filtr cząstek stałych to dość nowoczesny wynalazek, który ma na celu usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin nowoczesnych silników Diesla. Od dawna jest uważany za cudowne rozwiązanie problemów związanych z zanieczyszczeniem. Niemniej jednak nie działa tak dobrze, jak oczekiwano i powoduje więcej problemów niż rozwiązuje, dlatego zobaczymy na tej stronie przy wymianie filtra cząstek stałych w Maserati Levante? . Aby to osiągnąć, najpierw dowiemy się, do czego służy filtr cząstek stałych w Twoim pojeździe silnikowym, a następnie kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Maserati Levante.

Jaki jest sens filtra cząstek stałych Maserati Levante?

Dlatego zaczynamy naszą stronę z treścią uzasadnienia, aby wykonać ten element, który został niedawno wbudowany w pojazdy z silnikiem Diesla. Jak wyjaśniliśmy pokrótce we wstępie, celem tego filtra było rozwiązanie problemu zanieczyszczenia i szkodliwości spalin z pojazdów Maserati Levante. Jego koncepcja działania polega na przechowywaniu spalin, które nie zostały spalone lub które nadal zawierają szkodliwe cząstki, a gdy osiągnie odpowiednio wysoką temperaturę, wywoła drugie spalanie, które zakończy spalanie i wyeliminuje wszystkie te rakotwórcze cząstki. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę jednostki silnikowej, musisz być na autostradzie lub rozkręcić silnik Maserati Levante. Z biegiem czasu zauważyliśmy więc, że pojazdy, które są specjalnie na krótkich trasach lub w mieście, nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalanie tych gazów i odkryjemy w następnej części, że te problemy mogą zmusić Cię do wymień filtr cząstek stałych w Maserati Levante .

Weiterlesen:
Wibracje na biegu jałowym Maserati Levante, co robić ?

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Maserati Levante?

W tym dziale dowiemy się, co z pewnością Cię tutaj pociąga, czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Maserati Levante, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Maserati Levante?

W samochodach dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który nie dotyczy Maserati Levante, ale który należy doładować co 120 000 km dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a tym samym spalanie wszystkich te szkodliwe sadze. Drugi, ten, którym jesteśmy zainteresowani w tym artykule, działa z metalami szlachetnymi, które w wysokiej temperaturze wywołają reakcję chemiczną i uruchomią regenerację filtra oraz opróżnienie materiałów rakotwórczych. Niemniej jednak, jak opisano wcześniej, wymaga bardzo wysokich temperatur, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr się zatka. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub jednostki silnika. Jeśli musisz wyczyścić zawór EGR swojego Maserati Levante z powodu filtra cząstek stałych, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zajrzeć na naszą stronę z treścią na ten temat, aby dowiedzieć się, jaki jest proces.

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Maserati Levante?

Jak pisaliśmy wcześniej, filtr cząstek stałych ma służyć przez całe życie samochodu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy trzeba wymienić filtr cząstek stałych w Maserati Levante? Należy pamiętać, że ten element jest niezwykle kosztowny, praca nie jest najważniejszym problemem, ponieważ jest łatwo dostępny. Ale sama część będzie się ogromnie różnić pod względem ceny w zależności od Twojej motoryzacji, nadal możesz liczyć między 700 a 2000 €. Tę zmianę należy rozpatrywać tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz często autostradą, radzimy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i nadal jest kłopotliwy, uważa się, że z powodu braku dostatecznie częstego wzrostu temperatury i innych problemów konstrukcyjnych należy zacząć planować zmień filtr cząstek stałych z 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę więcej, jeśli jest mieszany .

Weiterlesen:
Najlepszy olej silnikowy do Maserati Levante

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Maserati Levante, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Maserati Levante.

Ссылка на основную публикацию