Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Nissan Pathfinder ?

Filtr cząstek stałych to dość nowoczesna technologia, która ma na celu usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin najnowszych diesli. Od dawna odkryto, że jest to cudowne rozwiązanie tych komplikacji związanych z zanieczyszczeniem. Niemniej jednak nie działa tak dobrze, jak zaprojektowana i powoduje więcej komplikacji niż radzi sobie, dlatego zobaczymy dzisiaj przy wymianie filtra cząstek stałych w Nissan Pathfinder? . Aby to zrobić, najpierw dowiemy się, do czego jest przeznaczony filtr cząstek stałych w Twoim samochodzie, a następnie, kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Nissan Pathfinder.

Jaki jest sens filtra cząstek stałych w Nissan Pathfinder?

Dlatego zaczynamy nasz artykuł od uzasadnienia zastosowania tego elementu, który został niedawno wbudowany w pojazdy z silnikami wysokoprężnymi. Jak pokrótce wspomnieliśmy we wstępie, celem tego filtra było naprawienie komplikacji związanych z zanieczyszczeniem i szkodliwością spalin z pojazdów Nissan Pathfinder. Jego koncepcja działania polega na przechowywaniu spalin, które nie uległy spaleniu lub które nadal zawierają szkodliwe cząstki, a gdy osiągnie wystarczająco wysoką temperaturę, aby spowodować drugie spalanie, które zakończy spalanie i pozbędzie się wszystkich tych rakotwórczych cząstek. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę jednostki silnikowej, musisz być na autostradzie lub rozkręcić silnik Nissana Pathfinder. Z czasem zauważyliśmy więc, że pojazdy, które są głównie na krótkich trasach lub w mieście, nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalenie tych oparów i zobaczymy w następnym rozdziale, że te komplikacje mogą zmusić do wymień filtr cząstek stałych w Nissan Pathfinder .

Weiterlesen:
Jak odczytać kod błędu w Nissan Pathfinder?

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Nissan Pathfinder?

W tym rozdziale dowiemy się, co Cię tutaj wyraźnie pociąga, czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Nissan Pathfinder, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Nissan Pathfinder?

Dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych do samochodów, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który nie dotyczy Nissana Pathfinder, ale który należy doładować co 120 000 km dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a w konsekwencji spalenie wszystkich te szkodliwe sadze. Drugi, ten, którym jesteśmy entuzjastycznie nastawieni w tym artykule, działa z metalami szlachetnymi, które w wysokiej temperaturze wywołają reakcję chemiczną i spowodują regenerację filtra i opróżnienie materiałów rakotwórczych. Niemniej jednak, jak wyjaśniono powyżej, wymaga bardzo wysokich temperatur, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr się zatka. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub jednostki silnika. Jeśli potrzebujesz wyczyścić zawór EGR swojego Nissana Pathfinder z powodu filtra cząstek stałych, nie wahaj się zapoznać się z naszym artykułem na ten temat, aby dowiedzieć się, jak wygląda ten proces.

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Nissan Pathfinder?

Jak wyjaśniliśmy wcześniej, filtr cząstek stałych został zaprojektowany tak, aby służył przez całe życie samochodu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy trzeba wymienić filtr cząstek stałych w Nissan Pathfinder? Zwróć uwagę, że ta część jest niezwykle kosztowna, praca nie jest najważniejszą kwestią, ponieważ jest łatwo dostępna. Ale sama część będzie się znacznie różnić pod względem ceny w zależności od Twojej motoryzacji, nadal możesz liczyć w przedziale od 700 do 2000 €. Ta wymiana powinna być rozważana tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz wielokrotnie autostradą, radzimy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko, obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i pozostaje problematyczny, uważa się, że ze względu na brak dostatecznie regularnego wzrostu temperatury i inne komplikacje konstrukcyjne należy zacząć planować wymień filtr cząstek stałych od 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę większy, jeśli jest mieszany .

Weiterlesen:
Jak podłączyć Android Auto do Nissan Pathfinder?

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Nissan Pathfinder, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Nissan Pathfinder.

Ссылка на основную публикацию