Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Oplu Agila ?

Filtr cząstek stałych to dość nowoczesna technologia, która ma na celu usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin najnowszych diesli. Od dawna postrzegana jest jako cudowne rozwiązanie tych komplikacji związanych z zanieczyszczeniem. Jednak nie działa tak dobrze, jak zamierzono i powoduje więcej komplikacji niż rozwiązuje, dlatego dowiemy się na tej stronie przy wymianie filtra cząstek stałych w Oplu Agila? . Aby to zrobić, na początek określimy, do czego jest używany filtr cząstek stałych w Twoim pojeździe silnikowym, a następnie, kiedy należy go wymienić w Twoim Oplu Agila.

Jaki jest cel filtra cząstek stałych w Oplu Agila?

Dlatego zaczynamy naszą stronę z treścią od wyjaśnienia tego komponentu, który został niedawno wbudowany w pojazdy z silnikiem Diesla. Jak szybko wspomnieliśmy we wstępie, celem tego filtra było rozwiązanie problemów związanych z zanieczyszczeniem i szkodliwością spalin z pojazdów Opel Agila. Jego koncepcja działania polega na przechowywaniu spalin, które są niespalone lub które nadal zawierają szkodliwe cząstki, a gdy osiągnie odpowiednio wysoką temperaturę, spowoduje drugie spalanie, które zakończy spalanie i wyeliminuje wszystkie te rakotwórcze cząstki. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę silnika, trzeba być na autostradzie lub rozkręcić silnik Opla Agili. Więc z biegiem czasu odkryliśmy, że pojazdy, które są na krótkich trasach lub w mieście, nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalanie tych gazów i zobaczymy w następnej części, że te komplikacje mogą zmusić Cię do wymień filtr cząstek stałych w swoim Oplu Agila .

Weiterlesen:
Gdzie jest bezpiecznik radia samochodowego w Oplu Agila ?

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Oplu Agila?

W tej sekcji określimy, co na pewno Cię tu przyciąga, czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Oplu Agila, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Oplu Agila?

W samochodach dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który nie dotyczy Opla Agili, ale który należy uzupełniać co 120 000 km dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a tym samym spalanie wszystkich te szkodliwe sadze. Drugi, ten, którym jesteśmy entuzjastycznie nastawieni w tym artykule, działa z metalami szlachetnymi, które w wysokiej temperaturze wywołają reakcję chemiczną i spowodują regenerację filtra i opróżnienie materiałów rakotwórczych. Jednak, jak ujawniono wcześniej, wymaga to bardzo wysokich temperatur, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr się zatka. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub silnika. Jeśli musisz wyczyścić zawór EGR swojego Opla Agili w wyniku działania filtra cząstek stałych, nie wahaj się zapoznać z naszą treścią na ten temat, aby określić, na czym polega ten proces.

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Oplu Agila?

Jak już wcześniej ujawniliśmy, filtr cząstek stałych ma wystarczyć na całe życie samochodu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy trzeba wymienić filtr cząstek stałych w Oplu Agila? Należy pamiętać, że ten element jest niezwykle kosztowny, praca nie jest najważniejszym problemem, ponieważ jest łatwo dostępny. Ale sama część będzie się znacznie różnić pod względem ceny w zależności od Twojej motoryzacji, nadal możesz liczyć w przedziale od 700 do 2000 €. Tę zmianę należy brać pod uwagę tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz wielokrotnie autostradą, radzimy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i nadal jest kłopotliwy, uważa się, że w wyniku braku dostatecznie regularnego wzrostu temperatury i innych komplikacji konstrukcyjnych należy zacząć planować zmień filtr cząstek stałych z 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę więcej, jeśli jest mieszany .

Weiterlesen:
Jak zdjąć felgę z Opla Agili ?

Jeśli potrzebujesz więcej poradników na temat Opla Agili, przejdź do naszej kategorii Opel Agila.

Ссылка на основную публикацию