Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Peugeot 108 ?

Filtr cząstek stałych to całkiem nowa technologia, której celem jest usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin nowoczesnych diesli. Od dawna odkryto, że jest to cudowne rozwiązanie tych komplikacji związanych z zanieczyszczeniem. Niemniej jednak nie działa tak dobrze, jak oczekiwano i powoduje więcej komplikacji niż obsługuje, dlatego odkryjemy w tym artykule przy wymianie filtra cząstek stałych w Peugeot 108? . Aby to zrobić, najpierw określimy, do czego jest przeznaczony filtr cząstek stałych w Twoim samochodzie, a następnie, kiedy należy go wymienić w Twoim Peugeot 108.

Jaki jest cel filtra cząstek stałych w Peugeot 108?

Tak więc zaczynamy treść naszego artykułu od uzasadnienia, aby ten element był nie tak dawno wbudowany w samochody z silnikiem Diesla. Jak pokrótce wspomnieliśmy we wstępie, celem tego filtra było rozwiązanie problemów związanych z zanieczyszczeniem i szkodliwością spalin z samochodów Peugeot 108. Jego zasadą działania jest magazynowanie spalin, które nie uległy spaleniu lub które nadal zawierają szkodliwe cząstki, a gdy osiągnie wystarczająco wysoką temperaturę, aby doprowadzić do drugiego spalania, które zakończy spalanie i pozbędzie się wszystkich tych rakotwórczych cząstek. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę silnika, musisz być na autostradzie lub rozpędzić silnik Peugeota 108. Z czasem zauważyliśmy więc, że pojazdy, które są konkretnie na krótkich trasach lub w mieście, nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalanie tych oparów i odkryjemy w następnej części, że te komplikacje mogą zmusić Cię do wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Peugeot 108 .

Weiterlesen:
Światło hamowania Peugeot 108 pozostaje włączone, co robić ?

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Peugeot 108?

W tej sekcji określimy, co Cię tutaj wyraźnie pociąga, czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Peugeot 108, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Peugeot 108?

W samochodach dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który nie dotyczy Peugeota 108, ale który należy uzupełniać co 120 000 km dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a w konsekwencji spalanie wszystkich te szkodliwe sadze. Drugi, ten, którym dzisiaj jesteśmy entuzjastycznie nastawieni, działa z metalami szlachetnymi, które w wysokiej temperaturze wygenerują reakcję chemiczną i doprowadzą do regeneracji filtra i usunięcia materiałów rakotwórczych. Niemniej jednak, jak opisano wcześniej, konieczne są bardzo wysokie temperatury, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr się zatka. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub silnika. Jeśli potrzebujesz wyczyścić zawór EGR w swoim Peugeot 108 z powodu filtra cząstek stałych, nie wahaj się zajrzeć na naszą stronę z treścią na ten temat, aby określić, na czym polega ten proces.

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Peugeot 108?

Jak wyjaśniliśmy wcześniej, filtr cząstek stałych ma służyć przez całe życie pojazdu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy trzeba wymienić filtr cząstek stałych w swoim Peugeot 108? Zwróć uwagę, że ta część jest bardzo droga, praca nie jest głównym problemem, ponieważ jest łatwo dostępna. Ale sama część będzie się ogromnie różnić pod względem ceny w zależności od Twojej motoryzacji, nadal możesz liczyć między 700 a 2000 €. Tę zmianę należy brać pod uwagę tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz regularnie autostradą, polecamy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko, obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i nadal jest kłopotliwy, uważa się, że ze względu na brak dostatecznie regularnego wzrostu temperatury i inne komplikacje konstrukcyjne należy zacząć planować zmień filtr cząstek stałych z 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę więcej, jeśli jest mieszany .

Weiterlesen:
Ekran dotykowy Peugeot 108 nie działa

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Peugeota 108, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Peugeot 108.

Ссылка на основную публикацию