Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Peugeot 208 ?

Filtr cząstek stałych to całkiem nowy wynalazek, który ma na celu usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin najnowszych diesli. Od dawna postrzegana jest jako cudowne rozwiązanie tych problemów związanych z zanieczyszczeniem. Niemniej jednak nie działa tak dobrze, jak oczekiwano i powoduje więcej problemów niż rozwiązuje, dlatego dowiemy się na tej stronie przy wymianie filtra cząstek stałych w Peugeot 208? . Aby to osiągnąć, w pierwszej kolejności określimy, do czego jest przeznaczony filtr cząstek stałych w Twoim samochodzie, a następnie, kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Peugeot 208.

Jaki jest sens filtra cząstek stałych w Peugeot 208?

Dlatego zaczynamy nasz artykuł od powodu, dla którego ten element jest ostatnio zintegrowany z samochodami z silnikiem Diesla. Jak opisaliśmy szybko we wstępie, celem tego filtra było rozwiązanie problemu zanieczyszczenia i szkodliwości spalin z samochodów Peugeot 208. Jego koncepcja działania polega na przechowywaniu spalin, które nie uległy spaleniu lub które nadal zawierają szkodliwe cząstki, a gdy osiągnie odpowiednio wysoką temperaturę, wywoła drugie spalanie, które zakończy spalanie i pozbędzie się wszystkich tych rakotwórczych cząstek. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę silnika, musisz być na autostradzie lub rozpędzić silnik Peugeota 208. Więc z biegiem czasu zdaliśmy sobie sprawę, że pojazdy, które są głównie na krótkich trasach lub w mieście, nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalanie tych oparów i odkryjemy w następnym rozdziale, że te problemy mogą zmusić Cię do wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Peugeot 208 .

Weiterlesen:
Peugeot 208, który przyspiesza sam

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Peugeot 208?

W tej sekcji określimy, co najbardziej Cię tutaj pociąga, czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Peugeot 208, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Peugeot 208?

W samochodach dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który nie ma znaczenia w Peugeot 208, ale który należy doładowywać co 120 000 km dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a w konsekwencji spalanie wszystkich te szkodliwe sadze. Drugi, który dzisiaj nas interesuje, pracuje z metalami szlachetnymi, które w wysokiej temperaturze wywołają reakcję chemiczną i wywołają regenerację filtra oraz ewakuację materiałów rakotwórczych. Niemniej jednak, jak pokazano powyżej, wymaga bardzo wysokich temperatur, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr się zatka. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub silnika. Jeśli potrzebujesz wyczyścić zawór EGR w swoim Peugeot 208 z powodu filtra cząstek stałych, nie wahaj się zajrzeć do naszej treści na ten temat, aby określić, jaka jest procedura.

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Peugeot 208?

Jak wyjaśniliśmy wcześniej, filtr cząstek stałych ma wystarczyć na całe życie samochodu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy trzeba wymienić filtr cząstek stałych w swoim Peugeot 208? Zwróć uwagę, że ta część jest niezwykle kosztowna, praca nie jest najważniejszą kwestią, ponieważ jest łatwo dostępna. Ale sam komponent będzie się znacznie różnić pod względem ceny w zależności od Twojej motoryzacji, nadal możesz liczyć w przedziale od 700 do 2000 €. Tę zmianę należy brać pod uwagę tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz regularnie autostradą, polecamy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i pozostaje problematyczny, uważa się, że ze względu na brak dostatecznie częstego wzrostu temperatury i inne problemy konstrukcyjne należy zacząć planować zmień filtr cząstek stałych z 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę więcej, jeśli jest mieszany .

Weiterlesen:
Jak wymontować tylne siedzenie Peugeot 208 ?

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników po Peugeot 208, przejdź do naszej kategorii Peugeot 208.

Ссылка на основную публикацию