Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Peugeot 4008 ?

Filtr cząstek stałych to całkiem nowy wynalazek, który ma na celu usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin najnowszych diesli. Od dawna postrzegana jest jako cudowne rozwiązanie tych komplikacji związanych z zanieczyszczeniem. Niemniej jednak nie działa tak dobrze, jak zaprojektowana i powoduje więcej komplikacji niż rozwiązuje, dlatego dowiemy się w tym artykule przy wymianie filtra cząstek stałych w Peugeot 4008? . Aby to osiągnąć, najpierw dowiemy się, do czego służy filtr cząstek stałych w Twoim pojeździe silnikowym, a następnie, kiedy należy wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Peugeot 4008.

Jaki jest sens filtra cząstek stałych w Peugeot 4008?

Dlatego zaczynamy naszą treść od wyjaśnienia, jak wykonać ten element, który został niedawno wbudowany w pojazdy z silnikiem Diesla. Jak naszkicowaliśmy szybko we wstępie, celem tego filtra było rozwiązanie problemów związanych z zanieczyszczeniem i szkodliwością spalin z samochodów Peugeot 4008. Jego koncepcja działania polega na przechowywaniu spalin, które nie uległy spaleniu lub które nadal zawierają szkodliwe cząstki, a po osiągnięciu odpowiednio wysokiej temperatury wywołanie drugiego spalania, które zakończy spalanie i wyeliminuje wszystkie te rakotwórcze cząstki. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę silnika, trzeba być na autostradzie lub rozkręcić silnik Peugeota 4008. Z biegiem czasu zauważyliśmy więc, że pojazdy, które są głównie na krótkich trasach lub w mieście, nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalanie tych oparów i w następnym rozdziale zaobserwujemy, że te komplikacje mogą zmusić Cię do wymień filtr cząstek stałych w Twoim Peugeot 4008 .

Weiterlesen:
Cena wymiany tarczy hamulcowej do Peugeot 4008 ?

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Peugeot 4008?

W tym dziale dowiemy się, co na pewno Cię tu przyciąga, czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Peugeot 4008, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Peugeot 4008?

W samochodach dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który nie ma znaczenia dla Peugeota 4008, ale który należy uzupełniać co 120 000 km dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a w konsekwencji spalanie wszystkich te szkodliwe sadze. Druga, którą dzisiaj jesteśmy entuzjastycznie nastawieni, pracuje z metalami szlachetnymi, które w wysokiej temperaturze wywołają reakcję chemiczną i uruchomią regenerację filtra oraz ewakuację materiałów rakotwórczych. Niemniej jednak, jak opisano powyżej, wymaga bardzo wysokich temperatur, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr się zatka. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub silnika. Jeśli potrzebujesz wyczyścić zawór EGR swojego Peugeota 4008 z powodu filtra cząstek stałych, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z naszą treścią na ten temat, aby dowiedzieć się, jaka jest procedura.

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Peugeot 4008?

Jak już wcześniej opisaliśmy, filtr cząstek stałych ma służyć przez cały okres eksploatacji pojazdu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy trzeba wymienić filtr cząstek stałych w swoim Peugeot 4008? Zwróć uwagę, że ten komponent jest bardzo drogi, praca nie jest najważniejszą kwestią, ponieważ jest łatwo dostępny. Ale sama część będzie się ogromnie różnić pod względem ceny w zależności od Twojej motoryzacji, nadal możesz liczyć między 700 a 2000 €. Ta wymiana powinna być rozważana tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz często autostradą, sugerujemy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko, obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i pozostaje problematyczny, uważa się, że ze względu na brak dostatecznie regularnego wzrostu temperatury i inne komplikacje konstrukcyjne należy zacząć planować wymień filtr cząstek stałych od 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę większy, jeśli jest mieszany .

Weiterlesen:
Problem z wtryskiem Peugeot 4008, co robić ?

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Peugeota 4008, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Peugeot 4008.

Ссылка на основную публикацию