Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w PORSCHE BOXSTER ?

Filtr cząstek stałych to całkiem nowa technologia, która ma na celu usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin najnowszych diesli. Od dawna odkryto, że jest to cudowne rozwiązanie tych komplikacji związanych z zanieczyszczeniem. Niemniej jednak nie działa tak dobrze, jak zamierzono i powoduje więcej komplikacji niż rozwiązuje, dlatego odkryjemy na tej stronie przy wymianie filtra cząstek stałych w PORSCHE BOXSTER? . Aby to osiągnąć, w pierwszej kolejności określimy, do czego służy filtr cząstek stałych w Twoim samochodzie, a następnie, kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Twoim PORSCHE BOXSTER.

Jaki jest cel filtra cząstek stałych PORSCHE BOXSTER?

Dlatego zaczynamy naszą stronę z treścią od wyjaśnienia, jak zrobić ten element, który został ostatnio dołączony do pojazdów z silnikiem Diesla. Jak szybko wspomnieliśmy we wstępie, celem tego filtra było rozwiązanie problemów związanych z zanieczyszczeniem i szkodliwością spalin z pojazdów PORSCHE BOXSTER. Jego zasada działania polega na przechowywaniu spalin, które nie uległy spaleniu lub które nadal zawierają szkodliwe cząstki, a gdy temperatura osiągnie wystarczająco wysoką temperaturę, aby wywołać drugie spalanie, które zakończy spalanie i wyeliminuje wszystkie te rakotwórcze cząstki. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę silnika, trzeba jechać autostradą lub rozpędzić silnik PORSCHE BOXSTER. Z biegiem czasu zdaliśmy sobie więc sprawę, że pojazdy, które są głównie na krótkich trasach lub w mieście, nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalanie tych oparów i zobaczymy w następnej części, że te komplikacje mogą zmusić Cię do wymienić filtr cząstek stałych w Twoim PORSCHE BOXSTER .

Weiterlesen:
Jak zamienić 2-osobowego PORSCHE BOXSTERa w 5-osobowego?

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w PORSCHE BOXSTER?

W tej sekcji określimy, co Cię tutaj wyraźnie pociąga, czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w PORSCHE BOXSTER, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w PORSCHE BOXSTER?

W samochodach dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który nie dotyczy PORSCHE BOXSTERa, ale który należy doładować co 120 000 km dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a w konsekwencji spalanie wszystkich te szkodliwe sadze. Drugi, ten, którym jesteśmy entuzjastycznie nastawieni w tym artykule, pracuje z metalami szlachetnymi, które w wysokiej temperaturze wywołają reakcję chemiczną i uruchomią regenerację filtra oraz opróżnienie materiałów rakotwórczych. Niemniej jednak, jak ujawniono wcześniej, wymaga bardzo wysokich temperatur, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr się zatka. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub silnika. Jeśli musisz wyczyścić zawór EGR swojego PORSCHE BOXSTER z powodu filtra cząstek stałych, nie zastanawiaj się dwa razy, aby sprawdzić naszą stronę z treścią na ten temat, aby określić, jaka jest procedura.

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w PORSCHE BOXSTER?

Jak ujawniliśmy przed chwilą, filtr cząstek stałych ma wystarczyć na całe życie pojazdu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w PORSCHE BOXSTER? Zwróć uwagę, że ten komponent jest bardzo drogi, praca nie jest głównym problemem, ponieważ jest łatwo dostępny. Ale sam element będzie się znacznie różnić pod względem ceny w zależności od silnika, nadal możesz liczyć między 700 a 2000 €. Tę zmianę należy brać pod uwagę tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz regularnie autostradą, sugerujemy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i nadal jest kłopotliwy, uważa się, że ze względu na brak dostatecznie częstego wzrostu temperatury i inne komplikacje konstrukcyjne należy zacząć planować zmień filtr cząstek stałych z 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę więcej, jeśli jest mieszany .

Weiterlesen:
Jak zdjąć felgę w PORSCHE BOXSTER ?

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat PORSCHE BOXSTER, przejdź do naszej kategorii PORSCHE BOXSTER.

Ссылка на основную публикацию