Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Renault Espace 3 ?

Filtr cząstek stałych to dość nowa technologia, która ma na celu usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin nowoczesnych silników Diesla. Od dawna odkryto, że jest to cudowne rozwiązanie tych komplikacji związanych z zanieczyszczeniem. Niemniej jednak nie działa tak dobrze, jak zamierzono i powoduje więcej komplikacji niż rozwiązuje, dlatego dowiemy się w tym artykule przy wymianie filtra cząstek stałych w Renault Espace 3? . Aby to zrobić, najpierw dowiemy się, do czego służy filtr cząstek stałych w Twoim pojeździe silnikowym, a następnie kiedy należy wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Renault Espace 3.

Jaki jest sens filtra cząstek stałych w Renault Espace 3?

Więc zaczynamy naszą treść od uzasadnienia dla tego komponentu, który nie tak dawno był wbudowany w samochody z silnikiem Diesla. Jak naszkicowaliśmy szybko we wstępie, celem tego filtra było rozwiązanie problemów związanych z zanieczyszczeniem i szkodliwością spalin z samochodów Renault Espace 3. Jego zasadą działania jest magazynowanie niespalonych spalin lub zawierających jeszcze szkodliwe cząstki, a gdy osiągnie odpowiednio wysoką temperaturę, powoduje drugie spalanie, które zakończy spalanie i wyeliminuje wszystkie te rakotwórcze cząstki. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę jednostki silnikowej, musisz być na autostradzie lub rozkręcić silnik Renault Espace 3. Z biegiem czasu zdaliśmy sobie więc sprawę, że samochody, które są specjalnie na krótkich trasach lub w mieście, nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalanie tych gazów i odkryjemy w następnym rozdziale, że te komplikacje mogą zmusić Cię do wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Renault Espace 3 .

Weiterlesen:
Jak wyczyścić czujnik przepływu powietrza w Renault Espace?

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Renault Espace 3?

W tej sekcji dowiemy się, co Cię tutaj wyraźnie pociąga, czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Renault Espace 3, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Renault Espace 3?

Dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych do samochodów, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który nie dotyczy Renault Espace 3, ale który należy doładować co 120 000 km z dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a w konsekwencji spalanie wszystkie te szkodliwe sadze. Drugi, który nas interesuje w tym artykule, działa z metalami szlachetnymi, które w wysokiej temperaturze wygenerują reakcję chemiczną i wywołają regenerację filtra oraz opróżnienie materiałów rakotwórczych. Niemniej jednak, jak wyjaśniono wcześniej, konieczne są bardzo wysokie temperatury, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr się zatka. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub jednostki silnika. Jeśli musisz wyczyścić zawór EGR swojego Renault Espace 3 z powodu filtra cząstek stałych, nie zastanawiaj się dwa razy, aby sprawdzić nasze treści na ten temat, aby dowiedzieć się, jaka jest procedura.

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Renault Espace 3?

Jak już wcześniej zdefiniowaliśmy, filtr cząstek stałych ma służyć przez całe życie pojazdu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w jego Renault Espace 3? Należy pamiętać, że ten element jest niezwykle kosztowny, praca nie jest najważniejszym problemem, ponieważ jest łatwo dostępny. Ale sam element będzie się znacznie różnić pod względem ceny w zależności od silnika, nadal możesz liczyć między 700 a 2000 €. Ta wymiana powinna być rozważana tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz wielokrotnie autostradą, sugerujemy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i nadal jest kłopotliwy, uważa się, że ze względu na brak dostatecznie częstego wzrostu temperatury i inne komplikacje konstrukcyjne należy zacząć planować wymień filtr cząstek stałych od 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę większy, jeśli jest mieszany .

Weiterlesen:
Wahanie podczas przyspieszania Renault Espace

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników po Renault Espace 3, przejdź do naszej kategorii Renault Espace 3.

Ссылка на основную публикацию