Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Renault Espace 4 ?

Filtr cząstek stałych to dość nowoczesna technologia, która ma na celu usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin najnowszych diesli. Od dawna postrzegana jest jako cudowne rozwiązanie tych komplikacji związanych z zanieczyszczeniem. Nie działa jednak tak dobrze, jak został zaprojektowany i powoduje więcej komplikacji niż rozwiązuje, dlatego dowiemy się w tym artykule przy wymianie filtra cząstek stałych w Renault Espace 4? . Aby to zrobić, najpierw określimy, do czego służy filtr cząstek stałych w Twoim samochodzie, a następnie, kiedy należy wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Renault Espace 4.

Jaki jest sens filtra cząstek stałych w Renault Espace 4?

Dlatego zaczynamy nasz artykuł od powodu, dla którego ten komponent został ostatnio wprowadzony do pojazdów z silnikiem Diesla. Jak pokrótce zaznaczyliśmy we wstępie, celem tego filtra było rozwiązanie problemów związanych z zanieczyszczeniem i szkodliwością spalin z pojazdów Renault Espace 4. Jego koncepcja działania polega na przechowywaniu spalin, które są niespalone lub które nadal zawierają szkodliwe cząstki, a po osiągnięciu odpowiednio wysokiej temperatury spowodowanie drugiego spalania, które zakończy spalanie i pozbędzie się wszystkich tych rakotwórczych cząstek. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę jednostki silnikowej, musisz być na autostradzie lub rozkręcić silnik Renault Espace 4. W miarę upływu czasu zdaliśmy sobie więc sprawę, że samochody, które są głównie na krótkich trasach lub w mieście, nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalanie tych gazów i w następnej części zaobserwujemy, że te komplikacje mogą zmusić Cię do wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Renault Espace 4 .

Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik klimatyzacji w Renault Espace 4 ?

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Renault Espace 4?

W tej sekcji określimy, co na pewno Cię tu przyciąga, czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Renault Espace 4, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Renault Espace 4?

Dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych do samochodów, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który nie ma znaczenia w Renault Espace 4, ale który należy doładowywać co 120 000 km z dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a w konsekwencji spalanie wszystkie te szkodliwe sadze. Drugi, ten, którym dzisiaj jesteśmy entuzjastycznie nastawieni, pracuje z metalami szlachetnymi, które w wysokiej temperaturze wywołają reakcję chemiczną i spowodują regenerację filtra i opróżnienie materiałów rakotwórczych. Jednak, jak opisano powyżej, konieczne są bardzo wysokie temperatury, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr się zatka. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub jednostki silnika. Jeśli musisz wyczyścić zawór EGR swojego Renault Espace 4 z powodu filtra cząstek stałych, nie zastanawiaj się dwa razy, aby spojrzeć na naszą stronę z treścią na ten temat, aby określić, jaka jest procedura.

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Renault Espace 4?

Jak już wspomnieliśmy, filtr cząstek stałych ma wystarczyć na całe życie pojazdu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w jego Renault Espace 4? Należy pamiętać, że ta część jest niezwykle kosztowna, praca nie jest głównym problemem, ponieważ jest łatwo dostępna. Ale sama część będzie się ogromnie różnić pod względem ceny w zależności od Twojej motoryzacji, nadal możesz liczyć między 700 a 2000 €. Tę zmianę należy brać pod uwagę tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz wielokrotnie autostradą, zalecamy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko, obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i pozostaje problematyczny, uważa się, że z powodu braku dostatecznie regularnego wzrostu temperatury i innych komplikacji konstrukcyjnych należy zacząć planować zmień filtr cząstek stałych z 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę więcej, jeśli jest mieszany .

Weiterlesen:
Jak wyłączyć Start Stop w Renault Grand Espace

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Renault Espace 4, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Renault Espace 4.

Ссылка на основную публикацию