Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Renault Espace ?

Filtr cząstek stałych to dość nowa technologia, która ma na celu usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin nowoczesnych silników Diesla. Od dawna postrzegana jest jako cudowne rozwiązanie tych komplikacji związanych z zanieczyszczeniem. Niemniej jednak nie działa tak dobrze, jak oczekiwano i powoduje więcej komplikacji niż rozwiązuje, dlatego odkryjemy na tej stronie przy wymianie filtra cząstek stałych w Renault Espace? . Aby to zrobić, w pierwszej kolejności określimy, do czego jest używany filtr cząstek stałych w Twoim pojeździe silnikowym, a następnie kiedy należy wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Renault Espace.

Jaki jest cel filtra cząstek stałych w Renault Espace?

Dlatego zaczynamy naszą stronę z treścią od tego, aby ten element nie tak dawno był zintegrowany z pojazdami z silnikiem Diesla. Jak pokrótce wspomnieliśmy we wstępie, celem tego filtra było rozwiązanie problemów związanych z zanieczyszczeniem i szkodliwością spalin z pojazdów Renault Espace. Jego koncepcja działania polega na przechowywaniu gazów spalinowych, które są niespalone lub nadal zawierają szkodliwe cząstki, a gdy temperatura jest wystarczająco wysoka, aby doprowadzić do drugiego spalania, które zakończy spalanie i wyeliminuje wszystkie te rakotwórcze cząstki. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę jednostki silnikowej, musisz być na autostradzie lub rozkręcić silnik Renault Espace. Zauważyliśmy więc z biegiem czasu, że pojazdy, które są specjalnie na krótkich trasach lub w mieście, nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalanie tych gazów i zobaczymy w następnej części, że te komplikacje mogą zmusić Cię do wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Renault Espace .

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Renault Espace?

W tej sekcji określimy, co z pewnością Cię tu pociąga, czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Renault Espace, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Renault Espace?

Dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych do pojazdów, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który nie ma znaczenia dla Renault Espace, ale który należy doładować co 120 000 km z dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a w konsekwencji spalanie wszystkich te szkodliwe sadze. Drugi, ten, którym jesteśmy entuzjastycznie nastawieni w tym artykule, pracuje z metalami szlachetnymi, które wywołają reakcję chemiczną w wysokiej temperaturze i doprowadzą do regeneracji filtra i usunięcia materiałów rakotwórczych. Niemniej jednak, jak ujawniono wcześniej, wymaga to bardzo wysokich temperatur, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr się zatka. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub jednostki silnika. Jeśli musisz wyczyścić zawór EGR w swoim Renault Espace z powodu filtra cząstek stałych, nie zastanawiaj się dwa razy, aby spojrzeć na naszą stronę z treścią na ten temat, aby określić, na czym polega ten proces.

Weiterlesen:
Lampka świecy żarowej, która zapala się podczas jazdy moim Renault Grand Modus

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Renault Espace?

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, filtr cząstek stałych ma wystarczyć na całe życie samochodu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy trzeba wymienić filtr cząstek stałych w jego Renault Espace? Zwróć uwagę, że ten komponent jest bardzo drogi, praca nie jest najważniejszą kwestią, ponieważ jest łatwo dostępny. Ale sama część będzie się ogromnie różnić pod względem ceny w zależności od Twojej motoryzacji, nadal możesz liczyć między 700 a 2000 €. Tę zmianę należy wziąć pod uwagę tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz regularnie autostradą, polecamy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko, obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i nadal jest kłopotliwy, uważa się, że ze względu na brak dostatecznie regularnego wzrostu temperatury i inne komplikacje konstrukcyjne należy zacząć planować zmień filtr cząstek stałych z 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę więcej, jeśli jest mieszany .

Więcej wskazówek dotyczących Renault Espace znajdziesz w kategorii Renault Espace.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector