Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Renault Grand Modus ?

Filtr cząstek stałych to dość nowoczesna technologia, która ma na celu usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin najnowszych diesli. Od dawna postrzegana jest jako cudowne rozwiązanie tych problemów związanych z zanieczyszczeniem. Jednak nie działa tak dobrze, jak oczekiwano i powoduje więcej problemów niż rozwiązuje, dlatego dowiemy się w tym artykule przy wymianie filtra cząstek stałych w Renault Grand Modus? . Aby to zrobić, najpierw dowiemy się, do czego jest przeznaczony filtr cząstek stałych w Twoim pojeździe silnikowym, a następnie, kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Renault Grand Modus.

Jaki jest sens filtra cząstek stałych w Renault Grand Modus?

Dlatego zaczynamy naszą stronę z treścią od tego, aby ten element został niedawno zintegrowany z samochodami z silnikiem Diesla. Jak opisaliśmy pokrótce we wstępie, celem tego filtra było rozwiązanie problemów zanieczyszczenia i szkodliwości spalin z samochodów Renault Grand Modus. Jego zasadą działania jest magazynowanie spalin, które nie zostały spalone lub które nadal zawierają szkodliwe cząstki, a po osiągnięciu odpowiednio wysokiej temperatury doprowadzenie do drugiego spalania, które zakończy spalanie i pozbędzie się wszystkich tych rakotwórczych cząstek. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę jednostki silnikowej, musisz być na autostradzie lub rozkręcić silnik Renault Grand Modus. Więc z czasem odkryliśmy, że pojazdy, które są głównie na krótkich trasach lub w mieście, nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalanie tych gazów i zobaczymy w następnej części, że te problemy mogą zmusić Cię do wymień filtr cząstek stałych w swoim Renault Grand Modus .

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Renault Grand Modus?

W tej sekcji dowiemy się, co Cię tutaj wyraźnie pociąga, czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Renault Grand Modus, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Renault Grand Modus?

Dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych do pojazdów, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który nie dotyczy Renault Grand Modus, ale który należy doładować co 120 000 km z dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a tym samym spalanie wszystkie te szkodliwe sadze. Drugi, ten, którym dzisiaj jesteśmy zainteresowani, działa z metalami szlachetnymi, które w wysokiej temperaturze wywołają reakcję chemiczną i doprowadzą do regeneracji filtra i usunięcia materiałów rakotwórczych. Jednak, jak wyjaśniono wcześniej, wymaga bardzo wysokich temperatur, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr się zatka. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub jednostki silnika. Jeśli musisz wyczyścić zawór EGR swojego Renault Grand Modus z powodu filtra cząstek stałych, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zajrzeć na naszą stronę z treścią na ten temat, aby dowiedzieć się, jaka jest procedura.

Weiterlesen:
Renault Espace, KTÓRY PRZECHODZI w tryb awaryjny

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Renault Grand Modus?

Jak już wcześniej zdefiniowaliśmy, filtr cząstek stałych ma służyć przez całe życie samochodu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w jego Renault Grand Modus? Należy pamiętać, że ten element jest niezwykle kosztowny, praca nie jest głównym problemem, ponieważ jest łatwo dostępny. Ale sama część będzie się ogromnie różnić pod względem ceny w zależności od Twojej motoryzacji, nadal możesz liczyć między 700 a 2000 €. Tę zmianę należy brać pod uwagę tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz wielokrotnie autostradą, sugerujemy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko, obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i pozostaje problematyczny, uważa się, że ze względu na brak dostatecznie regularnego wzrostu temperatury i inne problemy projektowe, należy zacząć planować zmień filtr cząstek stałych z 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę więcej, jeśli jest mieszany .

Aby dowiedzieć się więcej na temat Renault Grand Modus, zajrzyj do kategorii Renault Grand Modus.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector