Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Renault Talisman ?

Filtr cząstek stałych to dość nowoczesna technologia, która ma na celu usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin nowoczesnych diesli. Od dawna odkryto, że jest to cudowne rozwiązanie tych komplikacji związanych z zanieczyszczeniem. Jednak nie działa tak dobrze, jak zamierzono i powoduje więcej komplikacji niż rozwiązuje, dlatego odkryjemy dzisiaj przy wymianie filtra cząstek stałych w Renault Talisman? . Aby to zrobić, najpierw dowiemy się, do czego jest przeznaczony filtr cząstek stałych w Twoim samochodzie, a następnie, kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Renault Talisman.

Jaki jest cel filtra cząstek stałych Renault Talisman?

Dlatego zaczynamy naszą stronę z treścią od wyjaśnienia, jak zrobić ten element nie tak dawno temu wbudowany w pojazdy z silnikiem Diesla. Jak szybko zaznaczyliśmy we wstępie, celem tego filtra było rozwiązanie problemów związanych z zanieczyszczeniem i szkodliwością spalin z pojazdów Renault Talisman. Jego zasadą działania jest przechowywanie spalin, które nie zostały spalone lub które nadal zawierają szkodliwe cząstki, a gdy osiągnie odpowiednio wysoką temperaturę, doprowadzenie do drugiego spalania, które zakończy spalanie i wyeliminuje wszystkie te rakotwórcze cząstki. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę jednostki silnikowej, musisz być na autostradzie lub rozkręcić silnik Renault Talisman. W miarę upływu czasu odkryliśmy, że pojazdy, które są głównie na krótkich trasach lub w mieście, nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalanie tych oparów i w następnym rozdziale zaobserwujemy, że te komplikacje mogą zmusić Cię do wymień filtr cząstek stałych w Twoim Renault Talisman .

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Renault Talisman?

W tym dziale dowiemy się, co z pewnością Cię tutaj pociąga, czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Renault Talisman, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Renault Talisman?

W samochodach dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który nie ma znaczenia w Renault Talisman, ale który należy doładować co 120 000 km z dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a tym samym spalanie wszystkich te szkodliwe sadze. Drugi, który nas interesuje w tym artykule, pracuje z metalami szlachetnymi, które w wysokiej temperaturze wygenerują reakcję chemiczną i doprowadzą do regeneracji filtra i usunięcia materiałów rakotwórczych. Jednak, jak wspomniano wcześniej, wymaga bardzo wysokich temperatur, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr się zatka. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub jednostki silnika. Jeśli potrzebujesz wyczyścić zawór EGR swojego Renault Talisman z powodu filtra cząstek stałych, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zajrzeć na naszą stronę z treścią na ten temat, aby dowiedzieć się, jaka jest procedura.

Weiterlesen:
Wibracje pedału hamulca w Renault Talisman ?

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Renault Talisman?

Jak już wcześniej wyjaśniliśmy, filtr cząstek stałych ma wystarczyć na całe życie pojazdu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy trzeba wymienić filtr cząstek stałych w jego Renault Talisman? Zwróć uwagę, że ten komponent jest bardzo drogi, praca nie jest głównym problemem, ponieważ jest łatwo dostępny. Ale sam komponent będzie się znacznie różnić pod względem ceny w zależności od Twojej motoryzacji, nadal możesz liczyć w przedziale od 700 do 2000 €. Ta wymiana powinna być rozważana tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz regularnie autostradą, sugerujemy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i pozostaje problematyczny, uważa się, że ze względu na brak dostatecznie częstego wzrostu temperatury i inne komplikacje konstrukcyjne należy zacząć planować wymień filtr cząstek stałych od 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę większy, jeśli jest mieszany .

W przypadku dodatkowych pytań dotyczących Renault Talisman, zachęcamy do zapoznania się z naszą kategorią Renault Talisman.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector