Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Renault Trafic 2 ?

Filtr cząstek stałych to całkiem nowy wynalazek, którego celem jest usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin najnowszych diesli. Od dawna jest uważany za cudowne rozwiązanie problemów związanych z zanieczyszczeniem. Nie działa to jednak tak dobrze, jak zamierzone i powoduje więcej problemów niż rozwiązuje, dlatego dzisiaj odkryjemy przy wymianie filtra cząstek stałych w Renault Trafic 2? . Aby to zrobić, najpierw określimy, do czego jest przeznaczony filtr cząstek stałych w Twoim pojeździe silnikowym, a następnie, kiedy należy wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Renault Trafic 2.

Jaki jest cel filtra cząstek stałych w Renault Trafic 2?

Tak więc zaczynamy naszą stronę z treścią od tego, aby ten element był ostatnio wbudowany w samochody z silnikiem Diesla. Jak pokrótce wspomnieliśmy we wstępie, celem tego filtra było rozwiązanie problemu zanieczyszczenia i szkodliwości spalin z samochodów Renault Trafic 2. Jego koncepcja działania polega na przechowywaniu spalin, które nie uległy spaleniu lub które nadal zawierają szkodliwe cząstki, a gdy osiągnie odpowiednio wysoką temperaturę, wywoła drugie spalanie, które zakończy spalanie i pozbędzie się wszystkich tych rakotwórczych cząstek. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę jednostki silnikowej, musisz być na autostradzie lub rozkręcić silnik Renault Trafic 2. Z czasem zauważyliśmy więc, że pojazdy, które są głównie na krótkich trasach lub w mieście, nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalanie tych oparów i odkryjemy w następnej części, że te problemy mogą zmusić Cię do wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Renault Trafic 2 .

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Renault Trafic 2?

W tej sekcji określimy, co najbardziej Cię tutaj pociąga, czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Renault Trafic 2, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Renault Trafic 2?

Dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych do pojazdów, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który nie dotyczy Renault Trafic 2, ale który należy doładować co 120 000 km z dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a tym samym spalanie wszystkie te szkodliwe sadze. Druga, którą interesujemy w tym artykule, pracuje z metalami szlachetnymi, które w wysokiej temperaturze wygenerują reakcję chemiczną i uruchomią regenerację filtra oraz opróżnienie materiałów rakotwórczych. Jednak, jak wyjaśniono powyżej, wymaga bardzo wysokich temperatur, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr zatka się. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub jednostki silnika. Jeśli potrzebujesz wyczyścić zawór EGR w swoim Renault Trafic 2 z powodu filtra cząstek stałych, nie wahaj się zapoznać z naszą treścią na ten temat, aby określić, jaka jest procedura.

Weiterlesen:
Jak wymienić światła postojowe w moim Renault Trafic 2?

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Renault Trafic 2?

Jak już wcześniej pisaliśmy, filtr cząstek stałych ma służyć przez całe życie samochodu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Renault Trafic 2? Zwróć uwagę, że ta część jest niezwykle kosztowna, praca nie jest najważniejszym problemem, ponieważ jest łatwo dostępna. Ale sam komponent będzie się znacznie różnić pod względem ceny w zależności od Twojej motoryzacji, nadal możesz liczyć w przedziale od 700 do 2000 €. Tę zmianę należy rozpatrywać tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz regularnie autostradą, radzimy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i pozostaje problematyczny, uważa się, że ze względu na brak dostatecznie częstego wzrostu temperatury i inne problemy konstrukcyjne należy zacząć planować zmień filtr cząstek stałych z 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę więcej, jeśli jest mieszany .

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Renault Trafic 2, skonsultuj się z naszą kategorią Renault Trafic 2.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector