Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Renault Twingo 2 ?

Filtr cząstek stałych to dość nowa technologia, której celem jest usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin nowoczesnych diesli. Od dawna odkryto, że jest to cudowne rozwiązanie tych komplikacji związanych z zanieczyszczeniem. Jednak nie działa tak dobrze, jak zamierzono i powoduje więcej komplikacji niż rozwiązuje, dlatego odkryjemy dzisiaj przy wymianie filtra cząstek stałych w Renault Twingo 2? . Aby to osiągnąć, w pierwszej kolejności określimy, do czego służy filtr cząstek stałych w Twoim pojeździe silnikowym, a następnie, kiedy należy wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Renault Twingo 2.

Jaki jest sens filtra cząstek stałych w Renault Twingo 2?

Dlatego zaczynamy nasz artykuł od uzasadnienia, aby ten element był nie tak dawno dołączany do pojazdów z silnikiem Diesla. Jak opisaliśmy szybko we wstępie, celem tego filtra było rozwiązanie problemów związanych z zanieczyszczeniem i szkodliwością spalin z pojazdów Renault Twingo 2. Jego koncepcja działania polega na przechowywaniu spalin, które są niespalone lub które nadal zawierają szkodliwe cząstki, a po osiągnięciu odpowiednio wysokiej temperatury spowodowanie drugiego spalania, które zakończy spalanie i pozbędzie się wszystkich tych rakotwórczych cząstek. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę silnika, musisz być na autostradzie lub rozkręcić silnik Renault Twingo 2. Odkryliśmy więc w miarę upływu czasu, że samochody, które są głównie na krótkich trasach lub w mieście, nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalanie tych gazów i zaobserwujemy w następnej części, że te komplikacje mogą zmusić Cię do wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Renault Twingo 2 .

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Renault Twingo 2?

W tej sekcji określimy, co na pewno Cię tu przyciąga, czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Renault Twingo 2, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Renault Twingo 2?

Dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych do samochodów, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który nie ma znaczenia w Renault Twingo 2, ale który należy doładowywać co 120 000 km z dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a tym samym spalanie wszystkie te szkodliwe sadze. Drugi, ten, którym dzisiaj jesteśmy zainteresowani, działa z metalami szlachetnymi, które w wysokiej temperaturze wywołają reakcję chemiczną i spowodują regenerację filtra i ewakuację materiałów rakotwórczych. Jednak, jak opisano powyżej, konieczne są bardzo wysokie temperatury, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr się zatka. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub silnika. Jeśli musisz wyczyścić zawór EGR swojego Renault Twingo 2 z powodu filtra cząstek stałych, nie zastanawiaj się dwa razy, aby spojrzeć na naszą stronę z treścią na ten temat, aby określić, jaka jest procedura.

Weiterlesen:
Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe Renault Twingo ?

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Renault Twingo 2?

Jak już wcześniej ujawniliśmy, filtr cząstek stałych ma wystarczyć na całe życie pojazdu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy trzeba wymienić filtr cząstek stałych w Renault Twingo 2? Należy pamiętać, że ten element jest niezwykle kosztowny, praca nie jest najważniejszym problemem, ponieważ jest łatwo dostępny. Ale sam komponent będzie się znacznie różnić pod względem ceny w zależności od Twojej motoryzacji, nadal możesz liczyć w przedziale od 700 do 2000 €. Tę zmianę należy brać pod uwagę tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz często autostradą, polecamy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko, obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i pozostaje problematyczny, uważa się, że z powodu braku dostatecznie regularnego wzrostu temperatury i innych komplikacji konstrukcyjnych należy zacząć planować zmień filtr cząstek stałych z 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę więcej, jeśli jest mieszany .

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Renault Twingo 2, przejdź do naszej kategorii Renault Twingo 2.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector