Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Renault Twingo ?

Filtr cząstek stałych to całkiem nowy wynalazek, który ma na celu usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin nowoczesnych diesli. Od dawna jest uważany za cudowne rozwiązanie problemów związanych z zanieczyszczeniem. Nie działa jednak tak dobrze, jak został zaprojektowany i powoduje więcej problemów niż rozwiązuje, dlatego dzisiaj odkryjemy przy wymianie filtra cząstek stałych w Renault Twingo? . Aby to zrobić, najpierw określimy, do czego jest przeznaczony filtr cząstek stałych w Twoim pojeździe silnikowym, a następnie, kiedy należy go wymienić w Twoim Renault Twingo.

Jaki jest cel filtra cząstek stałych w Renault Twingo?

Dlatego zaczynamy naszą treść od uzasadnienia dla tego elementu, który został ostatnio wbudowany w samochody z silnikiem Diesla. Jak wyjaśniliśmy szybko we wstępie, celem tego filtra było rozwiązanie problemów związanych z zanieczyszczeniem i szkodliwością spalin z samochodów Renault Twingo. Jego zasadą działania jest magazynowanie niespalonych spalin lub zawierających jeszcze szkodliwe cząstki, a po osiągnięciu odpowiednio wysokiej temperatury doprowadzenie do drugiego spalania, które zakończy spalanie i wyeliminuje wszystkie te rakotwórcze cząstki. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę silnika, musisz być na autostradzie lub rozpędzić silnik Renault Twingo. Z biegiem czasu odkryliśmy więc, że pojazdy, które jeżdżą konkretnie na krótkich trasach lub w mieście, nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalanie tych gazów i zauważymy w następnej sekcji, że te problemy mogą zmusić Cię do wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Renault Twingo .

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Renault Twingo?

W tej sekcji określimy, co z pewnością Cię tu pociąga, czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Renault Twingo, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Renault Twingo?

W samochodach dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który nie ma znaczenia w Renault Twingo, ale który należy doładować co 120 000 km z dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a w konsekwencji spalanie wszystkich te szkodliwe sadze. Drugi, ten, którym jesteśmy entuzjastycznie nastawieni w tym artykule, pracuje z metalami szlachetnymi, które wywołają reakcję chemiczną w wysokiej temperaturze i doprowadzą do regeneracji filtra i usunięcia materiałów rakotwórczych. Jednak, jak wyjaśniono wcześniej, wymaga bardzo wysokich temperatur, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr się zatka. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub silnika. Jeśli musisz wyczyścić zawór EGR swojego Renault Twingo z powodu filtra cząstek stałych, nie zastanawiaj się dwa razy, aby spojrzeć na naszą stronę z treścią na ten temat, aby określić, jaka jest procedura.

Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę świateł mijania w moim Renault Twingo 3 ?

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Renault Twingo?

Jak już wcześniej ujawniliśmy, filtr cząstek stałych ma wystarczyć na całe życie pojazdu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Renault Twingo? Należy pamiętać, że ta część jest niezwykle kosztowna, robocizna nie jest najważniejsza, ponieważ jest łatwo dostępna. Ale sam komponent będzie się znacznie różnić pod względem ceny w zależności od Twojej motoryzacji, nadal możesz liczyć w przedziale od 700 do 2000 €. Ta wymiana powinna być rozważana tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz często autostradą, radzimy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko, obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i pozostaje problematyczny, uważa się, że z powodu braku dostatecznie regularnego wzrostu temperatury i innych problemów projektowych należy zacząć planować wymień filtr cząstek stałych od 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę większy, jeśli jest mieszany .

Jeśli potrzebujesz więcej poradników na temat Renault Twingo, przejdź do naszej kategorii Renault Twingo.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector