Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Renault Twizy ?

Filtr cząstek stałych to dość nowa technologia, która ma na celu usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin nowoczesnych silników Diesla. Od dawna postrzegana jest jako cudowne rozwiązanie tych komplikacji związanych z zanieczyszczeniem. Jednak nie działa tak dobrze, jak zamierzono i powoduje więcej komplikacji niż obsługuje, dlatego dowiemy się na tej stronie przy wymianie filtra cząstek stałych w Renault Twizy? . Aby to zrobić, na początek dowiemy się, do czego jest używany filtr cząstek stałych w Twoim pojeździe silnikowym, a następnie, kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Renault Twizy.

Jaki jest sens filtra cząstek stałych Renault Twizy?

Więc zaczynamy naszą stronę z treścią z powodem, aby ten element był nie tak dawno wbudowany w pojazdy z silnikiem Diesla. Jak szybko zaznaczyliśmy we wstępie, celem tego filtra było naprawienie komplikacji związanych z zanieczyszczeniem i szkodliwością spalin z pojazdów Renault Twizy. Jego koncepcja działania polega na przechowywaniu spalin, które nie zostały spalone lub które nadal zawierają szkodliwe cząstki, a gdy osiągnie odpowiednio wysoką temperaturę, wywoła drugie spalanie, które zakończy spalanie i wyeliminuje wszystkie te rakotwórcze cząstki. Niestety, aby osiągnąć tę bardzo wysoką temperaturę jednostki silnikowej, musisz być na autostradzie lub rozkręcić silnik Renault Twizy. Z biegiem czasu zdaliśmy sobie więc sprawę, że pojazdy, które są głównie na krótkich trasach lub w mieście, nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalanie tych gazów i zobaczymy w następnym rozdziale, że te komplikacje mogą zmusić Cię do wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Renault Twizy .

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Renault Twizy?

W tej sekcji dowiemy się, co Cię tutaj wyraźnie pociąga, czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Renault Twizy, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Renault Twizy?

W samochodach dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który nie dotyczy Renault Twizy, ale który należy uzupełniać co 120 000 km dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a tym samym spalanie wszystkich te szkodliwe sadze. Druga, którą dziś bardzo lubimy, pracuje z metalami szlachetnymi, które w wysokiej temperaturze wygenerują reakcję chemiczną i uruchomią regenerację filtra oraz opróżnienie materiałów rakotwórczych. Jednak, jak wspomniano wcześniej, wymaga to bardzo wysokich temperatur, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr się zatka. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub jednostki silnika. Jeśli potrzebujesz wyczyścić zawór EGR w swoim Renault Twizy z powodu filtra cząstek stałych, nie wahaj się zajrzeć na naszą stronę z treścią na ten temat, aby dowiedzieć się, jaka jest procedura.

Weiterlesen:
Jak otworzyć bagażnik Renault Twizy od wewnątrz ?

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Renault Twizy?

Jak już wcześniej zdefiniowaliśmy, filtr cząstek stałych ma służyć przez cały okres eksploatacji pojazdu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy trzeba wymienić filtr cząstek stałych w jego Renault Twizy? Należy pamiętać, że ten element jest niezwykle kosztowny, praca nie jest najważniejszym problemem, ponieważ jest łatwo dostępny. Ale sama część będzie się ogromnie różnić pod względem ceny w zależności od Twojej motoryzacji, nadal możesz liczyć między 700 a 2000 €. Ta wymiana powinna być rozważana tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz regularnie autostradą, polecamy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i pozostaje problematyczny, uważa się, że ze względu na brak dostatecznie częstego wzrostu temperatury i inne komplikacje konstrukcyjne należy zacząć planować wymień filtr cząstek stałych od 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę większy, jeśli jest mieszany .

Aby poznać więcej wskazówek dotyczących Renault Twizy, zajrzyj do kategorii Renault Twizy.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector