Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Renault Vel Satis ?

Filtr cząstek stałych to całkiem nowa technologia, której celem jest usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin nowoczesnych diesli. Od dawna postrzegana jest jako cudowne rozwiązanie tych problemów związanych z zanieczyszczeniem. Nie działa jednak tak dobrze, jak został zaprojektowany i powoduje więcej problemów niż rozwiązuje, dlatego dowiemy się na tej stronie przy wymianie filtra cząstek stałych w Renault Vel Satis? . Aby to osiągnąć, najpierw określimy, do czego służy filtr cząstek stałych w Twoim samochodzie, a następnie, kiedy należy wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Renault Vel Satis.

Jaki jest cel filtra cząstek stałych Renault Vel Satis?

Dlatego zaczynamy treść naszego artykułu od wyjaśnienia, jak nie tak dawno temu zintegrować ten komponent z pojazdami z silnikiem Diesla. Jak pokrótce opisaliśmy we wstępie, celem tego filtra było rozwiązanie problemów związanych z zanieczyszczeniem i szkodliwością spalin z pojazdów Renault Vel Satis. Jego koncepcja działania polega na przechowywaniu spalin, które nie uległy spaleniu lub które nadal zawierają szkodliwe cząstki, a gdy osiągnie wystarczająco wysoką temperaturę, aby wywołać drugie spalanie, które zakończy spalanie i pozbędzie się wszystkich tych rakotwórczych cząstek. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę silnika, musisz być na autostradzie lub rozkręcić silnik Renault Vel Satis. Z biegiem czasu odkryliśmy więc, że samochody, które są głównie na krótkich trasach lub w mieście, nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalanie tych oparów i zaobserwujemy w dalszej części, że te problemy mogą zmusić Cię do wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Renault Vel Satis .

Weiterlesen:
Przyśpieszające wibracje w Renault Vel Satis, co robić ?

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Renault Vel Satis?

W tej sekcji określimy, co najbardziej Cię tutaj pociąga, jeśli konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Renault Vel Satis, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Renault Vel Satis?

Dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych do samochodów, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który nie ma znaczenia w Renault Vel Satis, ale który należy doładowywać co 120 000 km z dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a tym samym spalanie wszystkie te szkodliwe sadze. Drugi, który nas interesuje w tym artykule, działa z metalami szlachetnymi, które w wysokiej temperaturze wywołają reakcję chemiczną i wywołają regenerację filtra oraz ewakuację materiałów rakotwórczych. Jednak, jak opisano powyżej, wymaga bardzo wysokich temperatur, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr się zatka. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub silnika. Jeśli musisz wyczyścić zawór EGR swojego Renault Vel Satis z powodu filtra cząstek stałych, nie zastanawiaj się dwa razy, aby spojrzeć na naszą stronę z treścią na ten temat, aby określić, jaka jest procedura.

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Renault Vel Satis?

Jak już wcześniej opisaliśmy, filtr cząstek stałych ma wystarczyć na całe życie samochodu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Renault Vel Satis? Zwróć uwagę, że ta część jest bardzo droga, praca nie jest głównym problemem, ponieważ jest łatwo dostępna. Ale sama część będzie się znacznie różnić pod względem ceny w zależności od Twojej motoryzacji, nadal możesz liczyć w przedziale od 700 do 2000 €. Ta wymiana powinna być rozważana tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz regularnie autostradą, polecamy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i nadal jest kłopotliwy, uważa się, że w wyniku braku dostatecznie regularnego wzrostu temperatury i innych problemów projektowych należy zacząć planować wymień filtr cząstek stałych od 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę większy, jeśli jest mieszany .

Weiterlesen:
Wibracje pedału hamulca w Renault Vel Satis ?

Jeśli chcesz uzyskać więcej samouczków na temat Renault Vel Satis, przejdź do naszej kategorii Renault Vel Satis.

Ссылка на основную публикацию