Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Renault Zoe ?

Filtr cząstek stałych to całkiem nowy wynalazek, którego celem jest usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin nowoczesnych diesli. Od dawna postrzegana jest jako cudowne rozwiązanie tych komplikacji związanych z zanieczyszczeniem. Niemniej jednak nie działa tak dobrze, jak zamierzone i powoduje więcej komplikacji niż rozwiązuje, dlatego dowiemy się na tej stronie przy wymianie filtra cząstek stałych w Renault Zoe? . Aby to zrobić, najpierw określimy, do czego przeznaczony jest filtr cząstek stałych w Twoim pojeździe silnikowym, a następnie, kiedy należy wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Renault Zoe.

Jaki jest sens filtra cząstek stałych Renault Zoe?

Dlatego zaczynamy nasz artykuł od wyjaśnienia tego elementu, który został ostatnio wbudowany w samochody z silnikami wysokoprężnymi. Jak wyjaśniliśmy pokrótce we wstępie, celem tego filtra było naprawienie komplikacji związanych z zanieczyszczeniem i szkodliwością spalin z samochodów Renault Zoe. Jego koncepcja działania polega na przechowywaniu niespalonych gazów spalinowych lub które nadal zawierają szkodliwe cząstki, a po osiągnięciu odpowiednio wysokiej temperatury doprowadzenie do drugiego spalania, które zakończy spalanie i wyeliminuje wszystkie te rakotwórcze cząstki. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę jednostki silnikowej, musisz być na autostradzie lub rozkręcić silnik Renault Zoe. Z czasem zauważyliśmy więc, że pojazdy, które są głównie na krótkich trasach lub w mieście, nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalanie tych gazów i zobaczymy w dalszej części, że te komplikacje mogą zmusić Cię do wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Renault Zoe .

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Renault Zoe?

W tej sekcji określimy, co najbardziej Cię tutaj pociąga, jeśli konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Renault Zoe, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Renault Zoe?

Dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych do pojazdów, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który nie dotyczy Renault Zoe, ale który należy doładować co 120 000 km dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a w konsekwencji spalanie wszystkich te szkodliwe sadze. Drugi, który dzisiaj nas interesuje, działa z metalami szlachetnymi, które w wysokiej temperaturze wygenerują reakcję chemiczną i doprowadzą do regeneracji filtra i usunięcia materiałów rakotwórczych. Niemniej jednak, jak opisano wcześniej, potrzebuje bardzo wysokich temperatur, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr się zatka. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub jednostki silnika. Jeśli musisz wyczyścić zawór EGR swojego Renault Zoe z powodu filtra cząstek stałych, nie zastanawiaj się dwa razy, aby sprawdzić naszą stronę z treścią na ten temat, aby określić, na czym polega ten proces.

Weiterlesen:
Jak zainstalować zaczep w Renault Zoe ?

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Renault Zoe?

Jak już wcześniej zdefiniowaliśmy, filtr cząstek stałych został zaprojektowany tak, aby służył przez cały okres eksploatacji pojazdu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w jego Renault Zoe? Zwróć uwagę, że ten element jest niezwykle kosztowny, praca nie jest najważniejszym problemem, ponieważ jest łatwo dostępny. Ale sama część będzie się ogromnie różnić pod względem ceny w zależności od Twojej motoryzacji, nadal możesz liczyć między 700 a 2000 €. Tę wymianę należy rozważyć tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz regularnie autostradą, polecamy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i nadal jest kłopotliwy, uważa się, że w wyniku braku dostatecznie częstego wzrostu temperatury i innych komplikacji konstrukcyjnych należy zacząć planować wymień filtr cząstek stałych od 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę większy, jeśli jest mieszany .

Aby znaleźć więcej wskazówek na temat Renault Zoe, spójrz na kategorię Renault Zoe.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector