Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Renualt Express?

Filtr cząstek stałych to dość nowoczesny wynalazek, który ma na celu usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin najnowszych diesli. Od dawna odkryto, że jest to cudowne rozwiązanie tych komplikacji związanych z zanieczyszczeniem. Niemniej jednak nie działa tak dobrze, jak został zaprojektowany i powoduje więcej komplikacji niż obsługuje, dlatego zobaczymy na tej stronie przy wymianie filtra cząstek stałych w Renault Express? . W tym celu najpierw dowiemy się, do czego służy filtr cząstek stałych w Twoim pojeździe silnikowym, a następnie, kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Renualt Express.

Jaki jest sens filtra cząstek stałych w Renualt Express?

Dlatego zaczynamy naszą stronę z treścią uzasadnienia, aby ten element został niedawno zintegrowany z samochodami z silnikiem Diesla. Jak pokrótce zaznaczyliśmy we wstępie, celem tego filtra było rozwiązanie problemów związanych z zanieczyszczeniem i szkodliwością spalin z samochodów Renault Express. Jego koncepcja działania polega na przechowywaniu gazów spalinowych, które są niespalone lub które nadal zawierają szkodliwe cząstki, a po osiągnięciu odpowiednio wysokiej temperatury wywołanie drugiego spalania, które zakończy spalanie i wyeliminuje wszystkie te rakotwórcze cząstki. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę silnika, musisz być na autostradzie lub rozkręcić silnik Renualt Express. Z biegiem czasu odkryliśmy więc, że pojazdy, które są głównie na krótkich trasach lub w mieście, nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalanie tych gazów i zobaczymy w następnej części, że te komplikacje mogą zmusić Cię do wymień filtr cząstek stałych w swoim Renault Express .

Weiterlesen:
Silnik się trzęsie w Renualt Express, co robić ?

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Renault Express?

W tym dziale dowiemy się, co na pewno Cię tu pociąga, czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Renualt Express, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Renualt Express?

W samochodach dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który nie ma znaczenia w Renualt Express, ale który należy doładowywać co 120 000 km z dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a tym samym spalanie wszystkich te szkodliwe sadze. Drugi, ten, którym dzisiaj jesteśmy entuzjastycznie nastawieni, działa z metalami szlachetnymi, które w wysokiej temperaturze wywołają reakcję chemiczną i wywołają regenerację filtra i opróżnienie materiałów rakotwórczych. Niemniej jednak, jak pokazano powyżej, konieczne są bardzo wysokie temperatury, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr się zatka. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub silnika. Jeśli potrzebujesz wyczyścić zawór EGR w swoim Renault Express z powodu filtra cząstek stałych, nie wahaj się zajrzeć do naszych treści na ten temat, aby dowiedzieć się, jak wygląda ten proces.

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Renault Express?

Jak pisaliśmy wcześniej, filtr cząstek stałych ma wystarczyć na całe życie samochodu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w jego Renault Express? Zwróć uwagę, że ta część jest niezwykle kosztowna, praca nie jest najważniejszą kwestią, ponieważ jest łatwo dostępna. Ale sam komponent będzie się znacznie różnić pod względem ceny w zależności od Twojej motoryzacji, nadal możesz liczyć między 700 a 2000 €. Tę wymianę należy rozważyć tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz często autostradą, sugerujemy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko, obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i nadal jest kłopotliwy, uważa się, że ze względu na brak dostatecznie regularnego wzrostu temperatury i inne komplikacje konstrukcyjne należy zacząć planować wymień filtr cząstek stałych od 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę większy, jeśli jest mieszany .

Weiterlesen:
Jak wyregulować hamulec ręczny w Renualt Express?

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Renualt Express, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Renualt Express.

Ссылка на основную публикацию