Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w seat altea ?

Filtr cząstek stałych to całkiem nowa technologia, która ma na celu usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin najnowszych silników Diesla. Od dawna postrzegana jest jako cudowne rozwiązanie tych problemów związanych z zanieczyszczeniem. Nie działa to jednak tak dobrze, jak zamierzone i powoduje więcej problemów niż rozwiązuje, dlatego dowiemy się dzisiaj przy wymianie filtra cząstek stałych w seat altea? . Aby to zrobić, najpierw określimy, do czego jest przeznaczony filtr cząstek stałych w Twoim samochodzie, a następnie, kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Seat altea.

Jaki jest cel filtra cząstek stałych Seat Altea?

Dlatego zaczynamy naszą treść od wyjaśnienia tego komponentu, który został ostatnio wprowadzony do pojazdów z silnikiem Diesla. Jak pokrótce wspomnieliśmy we wstępie, celem tego filtra było rozwiązanie problemów związanych z zanieczyszczeniem i szkodliwością spalin z pojazdów Seat altea. Jego zasada działania polega na przechowywaniu niespalonych gazów spalinowych lub które nadal zawierają szkodliwe cząstki, a gdy temperatura jest wystarczająco wysoka, aby wywołać drugie spalanie, które zakończy spalanie i wyeliminuje wszystkie te rakotwórcze cząstki. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę jednostki silnikowej, musisz być na autostradzie lub rozpędzić jednostkę silnikową Seat altea. Z biegiem czasu zdaliśmy sobie więc sprawę, że samochody, które są głównie na krótkich trasach lub w mieście, nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalanie tych gazów i odkryjemy w następnym rozdziale, że te problemy mogą zmusić Cię do wymień filtr cząstek stałych w swoim fotelu altea .

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w seat altea?

W tej sekcji określimy, co Cię tutaj wyraźnie pociąga, czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w seat altea, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w seat altea?

Dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych do samochodów, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który nie dotyczy siedzenia altea, ale który należy doładowywać co 120 000 km z dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a w konsekwencji spalanie wszystkich te szkodliwe sadze. Druga, którą dziś bardzo lubimy, pracuje z metalami szlachetnymi, które w wysokiej temperaturze wygenerują reakcję chemiczną i uruchomią regenerację filtra oraz opróżnienie materiałów rakotwórczych. Jednak, jak ujawniono wcześniej, wymaga bardzo wysokich temperatur, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr się zatka. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub jednostki silnika. Jeśli potrzebujesz wyczyścić zawór EGR swojego Seat Altea z powodu filtra cząstek stałych, nie wahaj się zapoznać się z naszym artykułem na ten temat, aby określić, na czym polega ten proces.

Weiterlesen:
Altea z lekkim olejem, który pozostaje włączony

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w seat altea?

Jak już wcześniej wyjaśniliśmy, filtr cząstek stałych ma służyć przez całe życie samochodu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy trzeba wymienić filtr cząstek stałych jego seat altea? Zwróć uwagę, że ten element jest niezwykle kosztowny, praca nie jest najważniejszym problemem, ponieważ jest łatwo dostępny. Ale sam komponent będzie się znacznie różnić pod względem ceny w zależności od Twojej motoryzacji, nadal możesz liczyć w przedziale od 700 do 2000 €. Tę zmianę należy brać pod uwagę tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz często autostradą, radzimy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko, obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i pozostaje problematyczny, uważa się, że ze względu na brak dostatecznie regularnego wzrostu temperatury i inne problemy projektowe, należy zacząć planować zmień filtr cząstek stałych z 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę więcej, jeśli jest mieszany .

W przypadku dalszych pytań dotyczących seat altea, prosimy o zapoznanie się z naszą kategorią seat altea.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector