Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w seat leon ?

Filtr cząstek stałych to całkiem nowoczesny wynalazek, który ma na celu usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin najnowszych diesli. Od dawna postrzegana jest jako cudowne rozwiązanie tych problemów związanych z zanieczyszczeniem. Niemniej jednak nie działa tak dobrze, jak oczekiwano i powoduje więcej problemów niż obsługuje, dlatego zobaczymy w tym artykule przy wymianie filtra cząstek stałych w seat leonie? . Aby to zrobić, najpierw dowiemy się, do czego służy filtr cząstek stałych w Twoim pojeździe silnikowym, a następnie, kiedy należy wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Seat Leonie.

Jaki jest cel filtra cząstek stałych Seat Leon?

Dlatego zaczynamy naszą wytyczną od uzasadnienia dla tego elementu, który nie tak dawno był wbudowany w pojazdy z silnikiem Diesla. Jak już pokrótce wspomnieliśmy we wstępie, celem tego filtra było rozwiązanie problemu zanieczyszczenia i szkodliwości spalin z pojazdów typu seat leon. Jego zasadą działania jest magazynowanie spalin, które nie zostały spalone lub które nadal zawierają szkodliwe cząstki, a gdy osiągnie wystarczająco wysoką temperaturę, wywoła drugie spalanie, które zakończy spalanie i pozbędzie się wszystkich tych rakotwórczych cząstek. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę jednostki silnikowej, musisz być na autostradzie lub rozkręcić silnik Seat leon. Zauważyliśmy więc z biegiem czasu, że pojazdy, które są głównie na krótkich trasach lub w mieście, nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalanie tych gazów i zobaczymy w następnej części, że te problemy mogą zmusić Cię do wymień filtr cząstek stałych swojego seat leon .

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w seat leonie?

W tym dziale dowiemy się, co na pewno Cię tu pociąga, czy i kiedy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w leonie?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w seat leon?

W samochodach dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który nie ma znaczenia dla leonu siedzenia, ale który należy doładowywać co 120 000 km z dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a tym samym spalanie wszystkich te szkodliwe sadze. Druga, którą dziś bardzo lubimy, pracuje z metalami szlachetnymi, które w wysokiej temperaturze wygenerują reakcję chemiczną i uruchomią regenerację filtra oraz opróżnienie materiałów rakotwórczych. Niemniej jednak, jak opisano wcześniej, wymaga bardzo wysokich temperatur, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr się zatka. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub jednostki silnika. Jeśli musisz wyczyścić zawór EGR swojego seat leon ze względu na filtr cząstek stałych, nie zastanawiaj się dwa razy, aby sprawdzić naszą stronę z treścią na ten temat, aby dowiedzieć się, jaki jest proces.

Weiterlesen:
Jak zablokować seat leon z rozładowaną baterią?

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w seat leonie?

Jak wyjaśniliśmy przed chwilą, filtr cząstek stałych został zaprojektowany tak, aby służył przez cały okres eksploatacji pojazdu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy trzeba wymienić filtr cząstek stałych jego seat leon? Należy pamiętać, że ta część jest niezwykle kosztowna, praca nie jest najważniejszym problemem, ponieważ jest łatwo dostępna. Ale sama część będzie się znacznie różnić pod względem ceny w zależności od Twojej motoryzacji, nadal możesz liczyć w przedziale od 700 do 2000 €. Ta wymiana powinna być rozważana tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz wielokrotnie autostradą, zalecamy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko, obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i pozostaje problematyczny, uważa się, że ze względu na brak dostatecznie regularnego wzrostu temperatury i inne problemy projektowe, należy zacząć planować wymień filtr cząstek stałych od 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę większy, jeśli jest mieszany .

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat leu fotela, spójrz na kategorię leu fotela.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector