Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Seat Tarraco ?

Filtr cząstek stałych to dość nowoczesny wynalazek, którego celem jest usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin najnowszych diesli. Od dawna postrzegana jest jako cudowne rozwiązanie tych problemów związanych z zanieczyszczeniem. Niemniej jednak nie działa tak dobrze, jak zamierzono i powoduje więcej problemów niż rozwiązuje, dlatego dowiemy się na tej stronie przy wymianie filtra cząstek stałych w Seat Tarraco? . Aby to osiągnąć, najpierw określimy, do czego przeznaczony jest filtr cząstek stałych w Twoim pojeździe silnikowym, a następnie, kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Seat Tarraco.

Jaki jest cel filtra cząstek stałych Seat Tarraco?

Tak więc zaczynamy nasz artykuł od uzasadnienia dla tego elementu, który został ostatnio wbudowany w pojazdy z silnikiem Diesla. Jak pokrótce zaznaczyliśmy we wstępie, celem tego filtra było rozwiązanie problemów związanych z zanieczyszczeniem i szkodliwością spalin z pojazdów Seat Tarraco. Jego zasadą działania jest magazynowanie spalin, które nie zostały spalone lub które nadal zawierają szkodliwe cząstki, a po osiągnięciu odpowiednio wysokiej temperatury wywołanie drugiego spalania, które zakończy spalanie i pozbędzie się wszystkich tych rakotwórczych cząstek. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę jednostki silnikowej, musisz być na autostradzie lub rozkręcić silnik Seat Tarraco. Z biegiem czasu zauważyliśmy więc, że samochody, które są głównie na krótkich trasach lub w mieście, nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalanie tych gazów i w następnym rozdziale zaobserwujemy, że te problemy mogą zmusić Cię do wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Seat Tarraco .

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Seat Tarraco?

W tej sekcji określimy, co Cię tutaj wyraźnie pociąga, czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Seat Tarraco, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Seat Tarraco?

Dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych do samochodów, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który nie dotyczy Seata Tarraco, ale który należy doładowywać co 120 000 km dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a tym samym spalanie wszystkich te szkodliwe sadze. Drugi, który nas interesuje w tym artykule, działa z metalami szlachetnymi, które w wysokiej temperaturze wywołają reakcję chemiczną i wywołają regenerację filtra oraz opróżnienie materiałów rakotwórczych. Niemniej jednak, jak ujawniono wcześniej, potrzebuje bardzo wysokich temperatur, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr się zatka. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub jednostki silnika. Jeśli musisz wyczyścić zawór EGR swojego Seat Tarraco z powodu filtra cząstek stałych, nie zastanawiaj się dwa razy, aby sprawdzić naszą stronę z treścią na ten temat, aby określić, jaka jest procedura.

Weiterlesen:
Jak wymienić baterię w kluczyku Seat Tarraco?

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Seat Tarraco?

Jak wyjaśniliśmy wcześniej, filtr cząstek stałych został zaprojektowany tak, aby służył przez całe życie samochodu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Seat Tarraco? Zwróć uwagę, że ten element jest niezwykle kosztowny, praca nie jest najważniejszym problemem, ponieważ jest łatwo dostępny. Ale sam komponent będzie się znacznie różnić pod względem ceny w zależności od Twojej motoryzacji, nadal możesz liczyć między 700 a 2000 €. Tę wymianę należy rozważyć tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz wielokrotnie autostradą, sugerujemy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i nadal jest kłopotliwy, uważa się, że ze względu na brak dostatecznie częstego wzrostu temperatury i inne problemy konstrukcyjne należy zacząć planować wymień filtr cząstek stałych od 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę większy, jeśli jest mieszany .

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Seat Tarraco, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Seat Tarraco.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector