Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Skodzie Enyaq ?

Filtr cząstek stałych to dość nowoczesna technologia, która ma na celu usunięcie szkodliwych cząstek ze spalin najnowszych diesli. Od dawna jest uważany za cudowne rozwiązanie problemów związanych z zanieczyszczeniem. Nie działa to jednak tak dobrze, jak zamierzone i powoduje więcej problemów niż rozwiązuje, dlatego dzisiaj odkryjemy przy wymianie filtra cząstek stałych w Skodzie Enyaq? . Aby to zrobić, na początek dowiemy się, do czego jest przeznaczony filtr cząstek stałych w Twoim pojeździe silnikowym, a następnie kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Twojej Skodzie Enyaq.

Jaki jest cel filtra cząstek stałych Skoda Enyaq?

Dlatego zaczynamy nasz artykuł od powodu, dla którego ten pierwiastek jest ostatnio stosowany w samochodach z silnikiem Diesla. Jak pokrótce wspomnieliśmy we wstępie, celem tego filtra było rozwiązanie problemu zanieczyszczenia i szkodliwości spalin z samochodów Skoda Enyaq. Jego zasada działania polega na przechowywaniu spalin, które nie zostały spalone lub nadal zawierają szkodliwe cząstki, a gdy temperatura jest wystarczająco wysoka, aby doprowadzić do drugiego spalania, które zakończy spalanie i wyeliminuje wszystkie te rakotwórcze cząstki. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę silnika, trzeba być na autostradzie lub rozkręcić silnik Skody Enyaq. Z biegiem czasu odkryliśmy więc, że pojazdy, które są głównie na krótkich trasach lub w mieście, nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalanie tych oparów i odkryjemy w następnej części, że te problemy mogą zmusić Cię do wymień filtr cząstek stałych w Twojej Skodzie Enyaq .

Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik świateł postojowych w Skodzie Enyaq ?

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Skodzie Enyaq?

W tym rozdziale dowiemy się, co na pewno Cię tu przyciąga, czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Skodzie Enyaq, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Skodzie Enyaq?

W samochodach dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który nie dotyczy Skody Enyaq, ale który należy doładować co 120 000 km z dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a w konsekwencji spalanie wszystkich te szkodliwe sadze. Drugi, który nas interesuje w tym artykule, pracuje z metalami szlachetnymi, które w wysokiej temperaturze wywołają reakcję chemiczną i doprowadzą do regeneracji filtra i usunięcia materiałów rakotwórczych. Jednak, jak wyjaśniono powyżej, wymaga bardzo wysokich temperatur, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr zatka się. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub silnika. Jeśli musisz wyczyścić zawór EGR swojej Skody Enyaq z powodu filtra cząstek stałych, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z naszym artykułem na ten temat, aby dowiedzieć się, jak wygląda procedura.

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Skodzie Enyaq?

Jak pisaliśmy wcześniej, filtr cząstek stałych ma służyć przez całe życie pojazdu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy trzeba wymienić filtr cząstek stałych w jego Skodzie Enyaq? Należy pamiętać, że ta część jest niezwykle kosztowna, praca nie jest najważniejszym problemem, ponieważ jest łatwo dostępna. Ale sam komponent będzie się znacznie różnić pod względem ceny w zależności od Twojej motoryzacji, nadal możesz liczyć w przedziale od 700 do 2000 €. Tę zmianę należy brać pod uwagę tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz wielokrotnie autostradą, zalecamy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i pozostaje problematyczny, uważa się, że w wyniku braku dostatecznie częstego wzrostu temperatury i innych problemów projektowych należy zacząć planować zmień filtr cząstek stałych z 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę więcej, jeśli jest mieszany .

Weiterlesen:
Wibracje zmiany biegów w Skodzie Enyaq ?

Aby znaleźć więcej wskazówek na temat Skody Enyaq, spójrz na kategorię Skoda Enyaq.

Ссылка на основную публикацию