Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w skodzie fabia ?

Filtr cząstek stałych to dość nowoczesna technologia, która ma na celu usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin najnowszych diesli. Od dawna jest uważany za cudowne rozwiązanie problemów związanych z zanieczyszczeniem. Jednak nie działa to tak dobrze, jak zostało zaprojektowane i powoduje więcej problemów niż rozwiązuje, dlatego dowiemy się na tej stronie przy wymianie filtra cząstek stałych w skodzie fabia? . Aby to osiągnąć, najpierw określimy, do czego jest używany filtr cząstek stałych w Twoim samochodzie, a następnie, kiedy należy wymienić filtr cząstek stałych w Twojej Skodzie Fabii.

Jaki jest sens filtra cząstek stałych Skoda Fabia?

Dlatego zaczynamy naszą treść od powodu tego, że ten element jest ostatnio wbudowany w samochody z silnikiem Diesla. Jak opisaliśmy szybko we wstępie, celem tego filtra było rozwiązanie problemu zanieczyszczenia i szkodliwości spalin z samochodów skoda fabia. Jego koncepcja działania polega na przechowywaniu spalin, które są niespalone lub które nadal zawierają szkodliwe cząstki, a po osiągnięciu odpowiednio wysokiej temperatury spowodowanie drugiego spalania, które zakończy spalanie i pozbędzie się wszystkich tych rakotwórczych cząstek. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę silnika, trzeba jechać autostradą lub rozkręcić silnik skody fabii. Z czasem odkryliśmy, że samochody, które są głównie na krótkich trasach lub w mieście, nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalanie tych gazów i zobaczymy w następnym rozdziale, że te problemy mogą zmusić Cię do wymień filtr cząstek stałych w skodzie fabia .

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w skodzie fabia?

W tej sekcji określimy, co Cię tutaj wyraźnie pociąga, czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w skodzie fabii, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w skodzie fabia?

Dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych do samochodów, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który nie dotyczy skody fabia, ale który należy doładować co 120 000 km z dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a w konsekwencji spalanie wszystkich te szkodliwe sadze. Drugi, który dzisiaj nas interesuje, pracuje z metalami szlachetnymi, które w wysokiej temperaturze wygenerują reakcję chemiczną i spowodują regenerację filtra i ewakuację materiałów rakotwórczych. Jednak, jak wyjaśniono wcześniej, wymaga bardzo wysokich temperatur, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr się zatka. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub silnika. Jeśli musisz wyczyścić zawór EGR swojej skody fabia z powodu filtra cząstek stałych, nie wahaj się zajrzeć na naszą stronę z treścią na ten temat, aby określić, jaka jest procedura.

Weiterlesen:
Dlaczego moja klapka wlewu paliwa utknęła w skodzie fabia ?

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w skodzie fabia?

Jak pisaliśmy wcześniej, filtr cząstek stałych ma wystarczyć na całe życie samochodu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy trzeba wymienić filtr cząstek stałych w jego skodzie fabia? Zwróć uwagę, że ta część jest bardzo droga, praca nie jest głównym problemem, ponieważ jest łatwo dostępna. Ale sam element będzie się znacznie różnić pod względem ceny w zależności od silnika, nadal możesz liczyć między 700 a 2000 €. Ta wymiana powinna być rozważana tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz wielokrotnie autostradą, zalecamy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko, obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i nadal jest kłopotliwy, uważa się, że z powodu braku dostatecznie regularnego wzrostu temperatury i innych problemów konstrukcyjnych należy zacząć planować wymień filtr cząstek stałych od 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę większy, jeśli jest mieszany .

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników po skodzie fabia, przejdź do naszej kategorii skoda fabia.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector