Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Skodzie Kamiq ?

Filtr cząstek stałych to całkiem nowy wynalazek, którego celem jest usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin najnowszych diesli. Od dawna jest uważany za cudowne rozwiązanie problemów związanych z zanieczyszczeniem. Jednak nie działa tak dobrze, jak oczekiwano i powoduje więcej problemów niż rozwiązuje, dlatego dowiemy się na tej stronie przy wymianie filtra cząstek stałych w Skodzie Kamiq? . Aby to zrobić, najpierw dowiemy się, do czego jest przeznaczony filtr cząstek stałych w Twoim samochodzie, a następnie, kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Twojej Skodzie Kamiq.

Jaki jest cel filtra cząstek stałych Skoda Kamiq?

Treść naszego artykułu rozpoczynamy więc od tego, aby ten element był nie tak dawno zintegrowany z pojazdami z silnikiem Diesla. Jak wyjaśniliśmy pokrótce we wstępie, celem tego filtra było rozwiązanie problemu zanieczyszczenia i szkodliwości spalin z pojazdów Skoda Kamiq. Jego koncepcja działania polega na przechowywaniu gazów spalinowych, które nie zostały spalone lub które nadal zawierają szkodliwe cząstki, a gdy temperatura jest wystarczająco wysoka, aby doprowadzić do drugiego spalania, które zakończy spalanie i wyeliminuje wszystkie te rakotwórcze cząstki. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę silnika, trzeba być na autostradzie lub rozkręcić silnik Skody Kamiq. Z czasem zauważyliśmy więc, że samochody, które jeżdżą głównie na krótkich trasach lub w mieście, nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalanie tych gazów i zobaczymy w następnym rozdziale, że te problemy mogą zmusić do wymień filtr cząstek stałych w Twojej Skodzie Kamiq .

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Skodzie Kamiq?

W tym rozdziale dowiemy się, co najbardziej Cię tu przyciąga, czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Skodzie Kamiq, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Skodzie Kamiq?

Dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych do samochodów, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który nie ma znaczenia w Skodzie Kamiq, ale który należy doładować co 120 000 km z dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a w konsekwencji spalanie wszystkich te szkodliwe sadze. Drugi, ten, którym dzisiaj jesteśmy entuzjastycznie nastawieni, pracuje z metalami szlachetnymi, które wywołają reakcję chemiczną w wysokiej temperaturze i doprowadzą do regeneracji filtra i usunięcia materiałów rakotwórczych. Jednak, jak wspomniano wcześniej, wymaga to bardzo wysokich temperatur, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr się zatka. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub jednostki silnika. Jeśli musisz wyczyścić zawór EGR swojej Skody Kamiq z powodu filtra cząstek stałych, nie wahaj się zajrzeć na naszą stronę z treścią na ten temat, aby dowiedzieć się, jak wygląda procedura.

Weiterlesen:
Korek wlewu paliwa utknął w mojej Skodzie Kamiq, co robić ?

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Skodzie Kamiq?

Jak wyjaśniliśmy wcześniej, filtr cząstek stałych ma służyć przez całe życie samochodu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy trzeba wymienić filtr cząstek stałych w jego Skodzie Kamiq? Zwróć uwagę, że ta część jest bardzo droga, praca nie jest głównym problemem, ponieważ jest łatwo dostępna. Ale sama część będzie się ogromnie różnić pod względem ceny w zależności od Twojej motoryzacji, nadal możesz liczyć między 700 a 2000 €. Tę zmianę należy brać pod uwagę tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz często autostradą, polecamy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i nadal jest kłopotliwy, uważa się, że w wyniku braku dostatecznie częstego wzrostu temperatury i innych problemów konstrukcyjnych należy zacząć planować zmień filtr cząstek stałych z 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę więcej, jeśli jest mieszany .

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Skody Kamiq, spójrz na kategorię Skoda Kamiq.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector