Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Skodzie Karoq ?

Filtr cząstek stałych to całkiem nowa technologia, której celem jest usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin nowoczesnych diesli. Od dawna odkryto, że jest to cudowne rozwiązanie tych komplikacji związanych z zanieczyszczeniem. Niemniej jednak nie działa tak dobrze, jak zaprojektowana i powoduje więcej komplikacji niż obsługuje, dlatego zobaczymy w tym artykule przy wymianie filtra cząstek stałych w Skodzie Karoq? . Aby to zrobić, na początek określimy, do czego służy filtr cząstek stałych w Twoim pojeździe silnikowym, a następnie, kiedy należy wymienić filtr cząstek stałych w Twojej Skodzie Karoq.

Jaki jest cel filtra cząstek stałych Skoda Karoq?

Dlatego zaczynamy naszą treść od uzasadnienia dla tego komponentu, który został niedawno zastosowany w samochodach z silnikami wysokoprężnymi. Jak opisaliśmy pokrótce we wstępie, celem tego filtra było rozwiązanie problemów związanych z zanieczyszczeniem i szkodliwością spalin z samochodów Skoda Karoq. Jego koncepcja działania polega na przechowywaniu niespalonych gazów spalinowych lub które nadal zawierają szkodliwe cząstki, a gdy osiągnie wystarczająco wysoką temperaturę, aby doprowadzić do drugiego spalania, które zakończy spalanie i pozbędzie się wszystkich tych rakotwórczych cząstek. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę silnika, trzeba być na autostradzie lub rozkręcić silnik Skody Karoq. Z biegiem czasu zauważyliśmy więc, że pojazdy, które są głównie na krótkich trasach lub w mieście, nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalanie tych gazów i zobaczymy w następnej części, że te komplikacje mogą zmusić Cię do wymień filtr cząstek stałych w Twojej Skodzie Karoq .

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Skodzie Karoq?

W tej sekcji określimy, co najbardziej Cię tutaj pociąga, czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Skodzie Karoq, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Skodzie Karoq?

W samochodach dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który nie ma znaczenia w Skodzie Karoq, ale który należy doładowywać co 120 000 km z dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a tym samym spalanie wszystkich te szkodliwe sadze. Drugi, który nas interesuje w tym artykule, współpracuje z metalami szlachetnymi, które w wysokiej temperaturze wygenerują reakcję chemiczną i wywołają regenerację filtra oraz opróżnienie materiałów rakotwórczych. Niemniej jednak, jak pokazano powyżej, wymaga bardzo wysokich temperatur, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr się zatka. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub jednostki silnika. Jeśli musisz wyczyścić zawór EGR swojej Skody Karoq z powodu filtra cząstek stałych, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zajrzeć na naszą stronę z treścią na ten temat, aby określić, na czym polega proces.

Weiterlesen:
Jak holować Skodę Karoq ?

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Skodzie Karoq?

Jak wyjaśniliśmy wcześniej, filtr cząstek stałych został zaprojektowany tak, aby służył przez cały okres eksploatacji pojazdu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy trzeba wymienić filtr cząstek stałych w jego Skodzie Karoq? Zwróć uwagę, że ta część jest bardzo droga, praca nie jest głównym problemem, ponieważ jest łatwo dostępna. Ale sam element będzie się znacznie różnić pod względem ceny w zależności od silnika, nadal możesz liczyć między 700 a 2000 €. Ta wymiana powinna być rozważana tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz regularnie autostradą, polecamy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i nadal jest kłopotliwy, uważa się, że ze względu na brak dostatecznie częstego wzrostu temperatury i inne komplikacje konstrukcyjne należy zacząć planować wymień filtr cząstek stałych od 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę większy, jeśli jest mieszany .

Jeśli chcesz więcej przewodników na temat Skoda Karoq, przejdź do naszej kategorii Skoda Karoq.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector