Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Skodzie Kodiaq ?

Filtr cząstek stałych to całkiem nowy wynalazek, którego celem jest usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin najnowszych diesli. Od dawna postrzegana jest jako cudowne rozwiązanie tych problemów związanych z zanieczyszczeniem. Jednak nie działa tak dobrze, jak zamierzono i powoduje więcej problemów niż radzi sobie, dlatego zobaczymy dzisiaj przy wymianie filtra cząstek stałych w Skodzie Kodiaq? . Aby to osiągnąć, na początek dowiemy się, do czego służy filtr cząstek stałych w Twoim samochodzie, a następnie, kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Twojej Skodzie Kodiaq.

Jaki jest sens filtra cząstek stałych Skoda Kodiaq?

Dlatego zaczynamy nasz artykuł od wyjaśnienia, jak zrobić ten element nie tak dawno temu zintegrowany z pojazdami z silnikiem Diesla. Jak opisaliśmy szybko we wstępie, celem tego filtra było rozwiązanie problemów związanych z zanieczyszczeniem i szkodliwością spalin z pojazdów Skoda Kodiaq. Jego zasadą działania jest magazynowanie niespalonych spalin lub zawierających jeszcze szkodliwe cząstki, a po osiągnięciu odpowiednio wysokiej temperatury doprowadzenie do drugiego spalania, które zakończy spalanie i pozbędzie się wszystkich tych rakotwórczych cząstek. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę silnika, musisz być na autostradzie lub rozkręcić silnik Skody Kodiaq. Z biegiem czasu odkryliśmy więc, że samochody, które są konkretnie na krótkich trasach lub w mieście, nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalanie tych oparów i zaobserwujemy w następnej części, że te problemy mogą zmusić Cię do wymień filtr cząstek stałych w Twojej Skodzie Kodiaq .

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Skodzie Kodiaq?

W tej sekcji dowiemy się, do czego wyraźnie Cię tu przyciąga, czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Skodzie Kodiaq, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Skodzie Kodiaq?

Dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych do samochodów, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który nie ma znaczenia w Skodzie Kodiaq, ale który należy doładować co 120 000 km z dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a tym samym spalanie wszystkich te szkodliwe sadze. Drugi, ten, którym dzisiaj jesteśmy zainteresowani, działa z metalami szlachetnymi, które w wysokiej temperaturze wywołają reakcję chemiczną i doprowadzą do regeneracji filtra i usunięcia materiałów rakotwórczych. Jednak, jak pokazano powyżej, potrzebuje bardzo wysokich temperatur, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr się zatka. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub silnika. Jeśli musisz wyczyścić zawór EGR swojej Skody Kodiaq z powodu filtra cząstek stałych, nie zastanawiaj się dwa razy, aby sprawdzić nasze treści na ten temat, aby dowiedzieć się, jak wygląda proces.

Weiterlesen:
Jak wyłączyć lampkę silnika Skoda Kodiaq ?

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Skodzie Kodiaq?

Jak już wcześniej opisaliśmy, filtr cząstek stałych ma służyć przez całe życie samochodu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy trzeba wymienić filtr cząstek stałych w jego Skodzie Kodiaq? Zwróć uwagę, że ten element jest bardzo drogi, praca nie jest głównym problemem, ponieważ jest łatwo dostępny. Ale sama część będzie się ogromnie różnić pod względem ceny w zależności od Twojej motoryzacji, nadal możesz liczyć między 700 a 2000 €. Tę wymianę należy rozważyć tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz wielokrotnie autostradą, zalecamy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i nadal jest kłopotliwy, uważa się, że ze względu na brak dostatecznie częstego wzrostu temperatury i inne problemy konstrukcyjne należy zacząć planować wymień filtr cząstek stałych od 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę większy, jeśli jest mieszany .

Jeśli chcesz więcej przewodników na temat Skoda Kodiaq, przejdź do naszej kategorii Skoda Kodiaq.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector