Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w skodzie octavia ?

Filtr cząstek stałych to całkiem nowy wynalazek, którego celem jest usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin najnowszych diesli. Od dawna jest uważany za cudowne rozwiązanie problemów związanych z zanieczyszczeniem. Nie działa jednak tak dobrze, jak został zaprojektowany i powoduje więcej problemów niż rozwiązuje, dlatego odkryjemy dzisiaj przy wymianie filtra cząstek stałych w skodzie octavia? . Aby to zrobić, na początek określimy, do czego służy filtr cząstek stałych w Twoim samochodzie, a następnie, kiedy należy wymienić filtr cząstek stałych w Twojej skodzie octavia.

Jaki jest sens filtra cząstek stałych Skoda Octavia?

Dlatego zaczynamy treść naszego artykułu od powodu, dla którego ten element został ostatnio zastosowany w samochodach z silnikami wysokoprężnymi. Jak pokrótce opisaliśmy we wstępie, celem tego filtra było rozwiązanie problemu zanieczyszczenia i szkodliwości spalin z samochodów Skoda Octavia. Jego koncepcja działania polega na przechowywaniu spalin, które nie uległy spaleniu lub które nadal zawierają szkodliwe cząstki, a po osiągnięciu odpowiednio wysokiej temperatury spowodowanie drugiego spalania, które zakończy spalanie i wyeliminuje wszystkie te rakotwórcze cząstki. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę silnika, musisz jechać autostradą lub rozpędzić silnik skody octavii. Z biegiem czasu zauważyliśmy więc, że pojazdy, które są specjalnie na krótkich trasach lub w mieście, nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalanie tych oparów i zobaczymy w następnej sekcji, że te problemy mogą zmusić Cię do wymień filtr cząstek stałych w Twojej skodzie octavia .

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w skodzie octavia?

W tej sekcji określimy, co najbardziej Cię tutaj przyciąga, czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w skodzie octavia, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w skodzie octavia?

W samochodach dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który nie ma znaczenia w skodzie octavia, ale który należy doładować co 120 000 km z dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a w konsekwencji spalanie wszystkich te szkodliwe sadze. Druga, którą interesujemy w tym artykule, pracuje z metalami szlachetnymi, które w wysokiej temperaturze wygenerują reakcję chemiczną i wywołają regenerację filtra oraz opróżnienie materiałów rakotwórczych. Jednak, jak opisano wcześniej, potrzebuje bardzo wysokich temperatur, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr się zatka. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub silnika. Jeśli musisz wyczyścić zawór EGR swojej skody octavia z powodu filtra cząstek stałych, nie wahaj się zapoznać się z naszą treścią na ten temat, aby określić, na czym polega ten proces.

Weiterlesen:
Problem z wtryskiem skoda octavia, co robić ?

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w skodzie octavia?

Jak już wspomnieliśmy, filtr cząstek stałych ma wystarczyć na całe życie pojazdu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy trzeba wymienić filtr cząstek stałych w jego skodzie octavia? Należy pamiętać, że ta część jest niezwykle kosztowna, robocizna nie jest najważniejsza, ponieważ jest łatwo dostępna. Ale sama część będzie się znacznie różnić pod względem ceny w zależności od Twojej motoryzacji, nadal możesz liczyć w przedziale od 700 do 2000 €. Ta wymiana powinna być rozważana tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz regularnie autostradą, polecamy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i pozostaje problematyczny, uważa się, że z powodu braku dostatecznie częstego wzrostu temperatury i innych problemów konstrukcyjnych należy zacząć planować wymień filtr cząstek stałych od 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę większy, jeśli jest mieszany .

Jeśli chcesz więcej przewodników po Skoda Octavia, przejdź do naszej kategorii Skoda Octavia.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector