Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w skodzie yeti ?

Filtr cząstek stałych to całkiem nowoczesny wynalazek, który ma na celu usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin najnowszych diesli. Od dawna postrzegana jest jako cudowne rozwiązanie tych problemów związanych z zanieczyszczeniem. Niemniej jednak nie działa tak dobrze, jak oczekiwano i powoduje więcej problemów niż obsługuje, dlatego odkryjemy w tym artykule przy wymianie filtra cząstek stałych w skodzie yeti? . Aby to zrobić, najpierw określimy, do czego jest przeznaczony filtr cząstek stałych w Twoim samochodzie, a następnie, kiedy należy wymienić filtr cząstek stałych w Twojej skodzie yeti.

Jaki jest sens filtra cząstek stałych w skodzie yeti?

Dlatego zaczynamy naszą treść od wyjaśnienia tego elementu, który został ostatnio wbudowany w pojazdy z silnikiem Diesla. Jak szybko zaznaczyliśmy we wstępie, celem tego filtra było rozwiązanie problemu zanieczyszczenia i szkodliwości spalin z pojazdów skoda yeti. Jego zasadą działania jest magazynowanie niespalonych spalin lub zawierających jeszcze szkodliwe cząstki, a gdy osiągnie wystarczająco wysoką temperaturę, wywoła drugie spalanie, które zakończy spalanie i pozbędzie się wszystkich tych rakotwórczych cząstek. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę silnika, trzeba być na autostradzie lub rozkręcić silnik skody yeti. Z biegiem czasu zauważyliśmy więc, że samochody, które są głównie na krótkich trasach lub w mieście, nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalanie tych gazów i w następnym rozdziale zaobserwujemy, że te problemy mogą zmusić Cię do wymień filtr cząstek stałych w Twojej skodzie yeti .

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w skodzie yeti?

W tej sekcji określimy, co z pewnością Cię tutaj pociąga, czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w skodzie yeti, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w skodzie yeti?

Dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych do samochodów, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który nie ma znaczenia dla skody yeti, ale który należy doładowywać co 120 000 km z dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a co za tym idzie spalenie wszystkich te szkodliwe sadze. Drugi, ten, którym jesteśmy zainteresowani w tym artykule, działa z metalami szlachetnymi, które w wysokiej temperaturze wywołają reakcję chemiczną i uruchomią regenerację filtra oraz opróżnienie materiałów rakotwórczych. Niemniej jednak, jak wyjaśniono powyżej, konieczne są bardzo wysokie temperatury, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr zatka się. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub silnika. Jeśli musisz wyczyścić zawór EGR swojej skody yeti z powodu filtra cząstek stałych, nie wahaj się zapoznać się z naszym artykułem na ten temat, aby określić, na czym polega ten proces.

Weiterlesen:
Gdzie znajduje się podnośnik na skodzie yeti?

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w skodzie yeti?

Jak już wcześniej opisaliśmy, filtr cząstek stałych ma służyć przez cały okres eksploatacji pojazdu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy trzeba wymienić filtr cząstek stałych w jego skodzie yeti? Zwróć uwagę, że ten komponent jest bardzo drogi, praca nie jest głównym problemem, ponieważ jest łatwo dostępny. Ale sama część będzie się ogromnie różnić pod względem ceny w zależności od Twojej motoryzacji, nadal możesz liczyć między 700 a 2000 €. Ta wymiana powinna być rozważana tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz często autostradą, sugerujemy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i nadal jest kłopotliwy, uważa się, że w wyniku braku dostatecznie regularnego wzrostu temperatury i innych problemów projektowych należy zacząć planować wymień filtr cząstek stałych od 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę większy, jeśli jest mieszany .

Aby znaleźć więcej wskazówek na temat skoda yeti, spójrz na kategorię skoda yeti.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector