Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w smart fortwo ?

Filtr cząstek stałych to całkiem nowy wynalazek, który ma na celu usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin nowoczesnych diesli. Od dawna odkryto, że jest to cudowne rozwiązanie tych komplikacji związanych z zanieczyszczeniem. Jednak nie działa tak dobrze, jak zamierzono i powoduje więcej komplikacji niż rozwiązuje, dlatego odkryjemy na tej stronie przy wymianie filtra cząstek stałych w smart fortwo? . W tym celu najpierw dowiemy się, do czego służy filtr cząstek stałych w Twoim samochodzie, a następnie, kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Twoim smart fortwo.

Jaki jest sens filtra cząstek stałych w smart fortwo?

Dlatego zaczynamy naszą stronę z treścią uzasadnienia, aby ten komponent został niedawno zintegrowany z pojazdami z silnikiem Diesla. Jak wyjaśniliśmy szybko we wstępie, celem tego filtra było naprawienie komplikacji związanych z zanieczyszczeniem i szkodliwością spalin z pojazdów smart fortwo. Jego koncepcja działania polega na przechowywaniu spalin, które nie uległy spaleniu lub które nadal zawierają szkodliwe cząstki, a gdy osiągnie odpowiednio wysoką temperaturę, doprowadzenie do drugiego spalania, które zakończy spalanie i pozbędzie się wszystkich tych rakotwórczych cząstek. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę silnika, trzeba jechać autostradą lub rozpędzić silnik smarta fortwo. W miarę upływu czasu odkryliśmy, że samochody, które są głównie na krótkich trasach lub w mieście, nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalanie tych oparów i odkryjemy w następnym rozdziale, że te komplikacje mogą zmusić Cię do Wymień filtr cząstek stałych w Twoim smart fortwo .

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w smart fortwo?

W tym dziale dowiemy się, co Cię tutaj najbardziej pociąga, czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w smart fortwo, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w smart fortwo?

Do samochodów dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który nie ma znaczenia dla smarta fortwo, ale który należy doładowywać co 120 000 km z dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a w konsekwencji spalanie wszystkich te szkodliwe sadze. Drugi, który dziś nas interesuje, działa z metalami szlachetnymi, które w wysokiej temperaturze wywołają reakcję chemiczną i doprowadzą do regeneracji filtra i usunięcia materiałów rakotwórczych. Jednak, jak wspomniano wcześniej, wymaga bardzo wysokich temperatur, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr się zatka. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub jednostki silnika. Jeśli musisz wyczyścić zawór EGR swojego smarta fortwo z powodu filtra cząstek stałych, zapoznaj się z naszym artykułem na ten temat, aby dowiedzieć się, jak wygląda ten proces.

Weiterlesen:
Wibracje zmiany biegów w smart forfour ?

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w smart fortwo?

Jak już pisaliśmy wcześniej, filtr cząstek stałych jest zaprojektowany tak, aby służył przez całe życie pojazdu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy trzeba wymienić filtr cząstek stałych w jego smart fortwo? Należy pamiętać, że ta część jest niezwykle kosztowna, praca nie jest głównym problemem, ponieważ jest łatwo dostępna. Ale sama część będzie się znacznie różnić pod względem ceny w zależności od Twojej motoryzacji, nadal możesz liczyć w przedziale od 700 do 2000 €. Ta wymiana powinna być rozważana tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz regularnie autostradą, radzimy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i nadal jest kłopotliwy, uważa się, że w wyniku braku dostatecznie częstego wzrostu temperatury i innych komplikacji konstrukcyjnych należy zacząć planować wymień filtr cząstek stałych od 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę większy, jeśli jest mieszany .

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące smarta fortwo, zapoznaj się z naszą kategorią smart fortwo.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector