Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Subaru Forester ?

Filtr cząstek stałych to całkiem nowoczesny wynalazek, którego celem jest usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin nowoczesnych diesli. Od dawna postrzegana jest jako cudowne rozwiązanie tych problemów związanych z zanieczyszczeniem. Niemniej jednak nie działa tak dobrze, jak zostało zaprojektowane i powoduje więcej problemów niż rozwiązuje, dlatego odkryjemy dzisiaj przy wymianie filtra cząstek stałych w Subaru Forester? . Aby to zrobić, na początek dowiemy się, do czego służy filtr cząstek stałych w Twoim samochodzie, a następnie, kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Subaru Forester.

Jaki jest cel filtra cząstek stałych Subaru Forester?

Dlatego zaczynamy naszą stronę z treścią od wyjaśnienia, jak zrobić ten element nie tak dawno temu zintegrowany z pojazdami z silnikiem Diesla. Jak pokrótce opisaliśmy we wstępie, celem tego filtra było rozwiązanie problemu zanieczyszczenia i szkodliwości spalin z pojazdów Subaru Forester. Jego zasadą działania jest magazynowanie spalin, które nie zostały spalone lub które nadal zawierają szkodliwe cząstki, a gdy osiągnie wystarczająco wysoką temperaturę, spowoduje powtórne spalanie, które zakończy spalanie i pozbędzie się wszystkich tych rakotwórczych cząstek. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę silnika, musisz być na autostradzie lub rozkręcić silnik Subaru Forester. Z czasem zdaliśmy sobie więc sprawę, że samochody, które są specjalnie na krótkich trasach lub w mieście, nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalanie tych oparów i odkryjemy w następnym rozdziale, że te problemy mogą zmusić Cię do wymień filtr cząstek stałych w swoim Subaru Forester .

Weiterlesen:
Świeci się kontrolka ABS na Subaru Forester, co robić ?

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Subaru Forester?

W tej sekcji dowiemy się, co najbardziej Cię tu przyciąga, czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Subaru Forester, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Subaru Forester?

Dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych do samochodów, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który nie dotyczy Subaru Forester, ale który należy doładować co 120 000 km dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a co za tym idzie spalenie wszystkich te szkodliwe sadze. Druga, na której dzisiaj bardzo zależy nam, pracuje z metalami szlachetnymi, które w wysokiej temperaturze wywołają reakcję chemiczną i spowodują regenerację filtra i opróżnienie materiałów rakotwórczych. Niemniej jednak, jak opisano wcześniej, potrzebuje bardzo wysokich temperatur, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr się zatka. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub silnika. Jeśli musisz wyczyścić zawór EGR swojego Subaru Forester z powodu filtra cząstek stałych, nie zastanawiaj się dwa razy, aby sprawdzić naszą stronę z treścią na ten temat, aby dowiedzieć się, na czym polega proces.

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Subaru Forester?

Jak już wcześniej opisaliśmy, filtr cząstek stałych ma służyć przez całe życie samochodu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Subaru Forester? Należy pamiętać, że ten element jest niezwykle kosztowny, praca nie jest głównym problemem, ponieważ jest łatwo dostępny. Ale sam komponent będzie się znacznie różnić pod względem ceny w zależności od Twojej motoryzacji, nadal możesz liczyć w przedziale od 700 do 2000 €. Tę zmianę należy rozpatrywać tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz często autostradą, sugerujemy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko, obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i pozostaje problematyczny, uważa się, że z powodu braku dostatecznie regularnego wzrostu temperatury i innych problemów projektowych należy zacząć planować zmień filtr cząstek stałych z 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę więcej, jeśli jest mieszany .

Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik poduszki powietrznej w Subaru Forester ?

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Subaru Forester, nie wahaj się zapoznać z naszą kategorią Subaru Forester.

Ссылка на основную публикацию