Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Subaru Impreza ?

Filtr cząstek stałych to dość nowoczesna technologia, która ma na celu usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin nowoczesnych diesli. Od dawna jest uważany za cudowne rozwiązanie problemów związanych z zanieczyszczeniem. Niemniej jednak nie działa tak dobrze, jak zostało zaprojektowane i powoduje więcej problemów niż rozwiązuje, dlatego dzisiaj odkryjemy przy wymianie filtra cząstek stałych w Subaru Impreza? . Aby to zrobić, na początek dowiemy się, do czego służy filtr cząstek stałych w Twoim pojeździe silnikowym, a następnie kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Subaru Impreza.

Jaki jest sens filtra cząstek stałych w Subaru Impreza?

Dlatego zaczynamy nasze wytyczne od wyjaśnienia tego elementu, który został ostatnio zintegrowany z samochodami z silnikiem Diesla. Jak wyjaśniliśmy pokrótce we wstępie, celem tego filtra było rozwiązanie problemu zanieczyszczenia i szkodliwości spalin z samochodów Subaru Impreza. Jego koncepcja działania polega na przechowywaniu niespalonych gazów spalinowych lub zawierających jeszcze szkodliwe cząstki, a po osiągnięciu odpowiednio wysokiej temperatury wywołanie drugiego spalania, które zakończy spalanie i pozbędzie się wszystkich tych rakotwórczych cząstek. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę silnika, musisz być na autostradzie lub rozkręcić silnik Subaru Imprezy. Więc z biegiem czasu odkryliśmy, że pojazdy, które są głównie na krótkich trasach lub w mieście, nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalanie tych gazów i odkryjemy w następnej części, że te problemy mogą zmusić Cię do wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Subaru Impreza .

Weiterlesen:
Problem z wtryskiem Subaru Impreza, co robić ?

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Subaru Imprezie?

W tym rozdziale dowiemy się, co Cię tutaj wyraźnie pociąga, czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Subaru Impreza, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Subaru Impreza?

Dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych do pojazdów, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który nie ma znaczenia w Subaru Impreza, ale który należy doładować co 120 000 km z dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a co za tym idzie spalenie wszystkich te szkodliwe sadze. Drugi, ten, którym jesteśmy entuzjastycznie nastawieni w tym artykule, działa z metalami szlachetnymi, które w wysokiej temperaturze wygenerują reakcję chemiczną i uruchomią regenerację filtra oraz opróżnienie materiałów rakotwórczych. Niemniej jednak, jak wyjaśniono wcześniej, wymaga bardzo wysokich temperatur, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr się zatka. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub silnika. Jeśli potrzebujesz wyczyścić zawór EGR swojego Subaru Imprezy z powodu filtra cząstek stałych, nie zastanawiaj się dwa razy, aby spojrzeć na naszą treść na ten temat, aby dowiedzieć się, na czym polega proces.

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Subaru Imprezie?

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, filtr cząstek stałych ma wystarczyć na całe życie samochodu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy trzeba wymienić filtr cząstek stałych w jego Subaru Imprezie? Należy pamiętać, że ten element jest niezwykle kosztowny, praca nie jest głównym problemem, ponieważ jest łatwo dostępny. Ale sama część będzie się ogromnie różnić pod względem ceny w zależności od Twojej motoryzacji, nadal możesz liczyć między 700 a 2000 €. Ta wymiana powinna być rozważana tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz regularnie autostradą, polecamy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko, obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i nadal jest kłopotliwy, uważa się, że z powodu braku dostatecznie regularnego wzrostu temperatury i innych problemów konstrukcyjnych należy zacząć planować wymień filtr cząstek stałych od 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę większy, jeśli jest mieszany .

Weiterlesen:
Światło stopu Subaru Impreza pozostaje włączone, co robić ?

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Subaru Impreza, spójrz na kategorię Subaru Impreza.

Ссылка на основную публикацию