Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Subaru Legacy ?

Filtr cząstek stałych to całkiem nowa technologia, która ma na celu usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin nowoczesnych diesli. Od dawna jest uważany za cudowne rozwiązanie problemów związanych z zanieczyszczeniem. Jednak nie działa tak dobrze, jak zamierzone i powoduje więcej problemów niż rozwiązuje, dlatego zobaczymy na tej stronie przy wymianie filtra cząstek stałych w Subaru Legacy? . Aby to osiągnąć, najpierw dowiemy się, do czego służy filtr cząstek stałych w Twoim samochodzie, a następnie, kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Subaru Legacy.

Jaki jest sens filtra cząstek stałych w Subaru Legacy?

Dlatego zaczynamy naszą treść od wyjaśnienia tego pierwiastka, który nie tak dawno znajdował się w samochodach z silnikiem Diesla. Jak opisaliśmy szybko we wstępie, celem tego filtra było rozwiązanie problemu zanieczyszczenia i szkodliwości spalin z samochodów Subaru Legacy. Jego koncepcja działania polega na przechowywaniu spalin, które nie zostały spalone lub które nadal zawierają szkodliwe cząstki, a gdy osiągnie odpowiednio wysoką temperaturę, wywoła drugie spalanie, które zakończy spalanie i pozbędzie się wszystkich tych rakotwórczych cząstek. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę jednostki silnikowej, musisz być na autostradzie lub rozkręcić silnik Subaru Legacy. Z biegiem czasu zauważyliśmy więc, że pojazdy, które są konkretnie na krótkich trasach lub w mieście, nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalanie tych gazów i zaobserwujemy w dalszej części, że te problemy mogą zmusić Cię do wymień filtr cząstek stałych w swoim Subaru Legacy .

Weiterlesen:
Jak zdjąć felgę z Subaru Legacy?

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Subaru Legacy?

W tym dziale dowiemy się, co na pewno Cię tu przyciąga, czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Subaru Legacy, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Subaru Legacy?

W samochodach dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który nie ma znaczenia w Subaru Legacy, ale który należy doładować co 120 000 km z dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a w konsekwencji spalanie wszystkich te szkodliwe sadze. Druga, którą interesujemy w tym artykule, pracuje z metalami szlachetnymi, które w wysokiej temperaturze wywołają reakcję chemiczną i uruchomią regenerację filtra oraz ewakuację materiałów rakotwórczych. Jednak, jak wyjaśniono powyżej, wymaga bardzo wysokich temperatur, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr się zatka. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub jednostki silnika. Jeśli musisz wyczyścić zawór EGR swojego Subaru Legacy z powodu filtra cząstek stałych, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z naszym artykułem na ten temat, aby dowiedzieć się, jaka jest procedura.

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Subaru Legacy?

Jak już wcześniej wyjaśniliśmy, filtr cząstek stałych został zaprojektowany tak, aby służył przez całe życie samochodu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy trzeba wymienić filtr cząstek stałych w jego Subaru Legacy? Zwróć uwagę, że ten komponent jest bardzo drogi, praca nie jest najważniejszą kwestią, ponieważ jest łatwo dostępny. Ale sama część będzie się ogromnie różnić pod względem ceny w zależności od Twojej motoryzacji, nadal możesz liczyć między 700 a 2000 €. Ta wymiana powinna być rozważana tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz wielokrotnie autostradą, zalecamy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko, obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i pozostaje problematyczny, uważa się, że z powodu braku dostatecznie regularnego wzrostu temperatury i innych problemów projektowych należy zacząć planować wymień filtr cząstek stałych od 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę większy, jeśli jest mieszany .

Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik szyby w Subaru Legacy?

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Subaru Legacy, nie wahaj się zapoznać z naszą kategorią Subaru Legacy.

Ссылка на основную публикацию