Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Volkswagen Golf 2 ?

Filtr cząstek stałych to dość nowy wynalazek, który ma na celu usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin najnowszych diesli. Od dawna jest uważany za cudowne rozwiązanie problemów związanych z zanieczyszczeniem. Niemniej jednak nie działa tak dobrze, jak zamierzono i powoduje więcej problemów niż obsługuje, dlatego zobaczymy na tej stronie przy wymianie filtra cząstek stałych w Volkswagenie Golfie 2? . Aby to osiągnąć, najpierw dowiemy się, do czego jest przeznaczony filtr cząstek stałych w Twoim samochodzie, a następnie kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Volkswagen Golf 2.

Jaki jest sens filtra cząstek stałych w Volkswagenie Golfie 2?

Tak więc zaczynamy naszą stronę z treścią z powodem, dla którego ten komponent nie tak dawno był dołączany do samochodów z silnikiem Diesla. Jak szybko wspomnieliśmy we wstępie, celem tego filtra było rozwiązanie problemów związanych z zanieczyszczeniem i szkodliwością spalin z samochodów Volkswagen Golf 2. Jego zasadą działania jest magazynowanie spalin, które nie zostały spalone lub które nadal zawierają szkodliwe cząstki, a gdy osiągnie wystarczająco wysoką temperaturę, spowoduje powtórne spalanie, które zakończy spalanie i pozbędzie się wszystkich tych rakotwórczych cząstek. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę jednostki napędowej, trzeba być na autostradzie lub rozkręcić silnik Volkswagena Golfa 2. Z czasem więc odkryliśmy, że samochody, które jeżdżą głównie na krótkich trasach lub w mieście nie pozwalają na spalanie tych gazów przez filtr cząstek stałych i zobaczymy w dalszej części, że te problemy mogą zmusić do wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Volkswagen Golf 2 .

Weiterlesen:
Jak holować Volkswagena Golfa 6 ?

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Volkswagenie Golfie 2?

W tym rozdziale dowiemy się, do czego wyraźnie Cię tu przyciąga, czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Volkswagenie Golfie 2, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Volkswagen Golf 2?

Do samochodów dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który w Volkswagenie Golfie 2 nie ma znaczenia, ale który należy doładować co 120 000 km z dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych i w konsekwencji spalanie wszystkie te szkodliwe sadze. Drugi, który dzisiaj nas interesuje, działa z metalami szlachetnymi, które w wysokiej temperaturze wywołają reakcję chemiczną i spowodują regenerację filtra i opróżnienie materiałów rakotwórczych. Niemniej jednak, jak wyjaśniono powyżej, wymaga bardzo wysokich temperatur, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr zatka się. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub jednostki silnika. Jeśli musisz wyczyścić zawór EGR swojego Volkswagena Golfa 2 z powodu filtra cząstek stałych, nie wahaj się zajrzeć na naszą stronę z treścią na ten temat, aby dowiedzieć się, jak wygląda ten proces.

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Volkswagenie Golfie 2?

Jak wyjaśniliśmy przed chwilą, filtr cząstek stałych został zaprojektowany tak, aby służył przez cały okres eksploatacji pojazdu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy trzeba wymienić filtr cząstek stałych w jego Volkswagen Golf 2? Zwróć uwagę, że ten element jest bardzo drogi, praca nie jest głównym problemem, ponieważ jest łatwo dostępny. Ale sama część będzie się znacznie różnić pod względem ceny w zależności od Twojej motoryzacji, nadal możesz liczyć w przedziale od 700 do 2000 €. Tę zmianę należy rozpatrywać tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz często autostradą, polecamy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i pozostaje problematyczny, uważa się, że w wyniku braku dostatecznie częstego wzrostu temperatury i innych problemów projektowych należy zacząć planować zmień filtr cząstek stałych z 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę więcej, jeśli jest mieszany .

Weiterlesen:
Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Volkswagen Golf 8 ?

Jeśli chcesz uzyskać więcej samouczków na temat Volkswagena Golfa 2, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Golf 2.

Ссылка на основную публикацию