Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Volkswagen Golf 3 ?

Filtr cząstek stałych to dość nowy wynalazek, który ma na celu usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin najnowszych diesli. Od dawna postrzegana jest jako cudowne rozwiązanie tych problemów związanych z zanieczyszczeniem. Niemniej jednak nie działa tak dobrze, jak zaprojektowana i sprawia więcej problemów niż radzi sobie, dlatego dowiemy się na tej stronie przy wymianie filtra cząstek stałych w Volkswagenie Golfie 3? . Aby to osiągnąć, najpierw określimy, do czego służy filtr cząstek stałych w Twoim samochodzie, a następnie, kiedy należy wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Volkswagenie Golfie 3.

Jaki jest sens filtra cząstek stałych w Volkswagenie Golfie 3?

Treść naszego artykułu zaczynamy więc od wyjaśnienia tego elementu, który nie tak dawno był wbudowany w samochody z silnikiem Diesla. Jak wyjaśniliśmy szybko we wstępie, celem tego filtra było rozwiązanie problemu zanieczyszczenia i szkodliwości spalin z samochodów Volkswagen Golf 3. Jego koncepcja działania polega na przechowywaniu niespalonych spalin lub zawierających jeszcze szkodliwe cząstki, a po osiągnięciu odpowiednio wysokiej temperatury doprowadzenie do drugiego spalania, które zakończy spalanie i pozbędzie się wszystkich tych rakotwórczych cząstek. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę jednostki napędowej, musisz być na autostradzie lub rozkręcić silnik Volkswagena Golfa 3. Zauważyliśmy więc z biegiem czasu, że pojazdy, które są głównie na krótkich trasach lub w mieście, nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalanie tych gazów i zobaczymy w następnej części, że te problemy mogą zmusić Cię do wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Volkswagen Golf 3 .

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Volkswagenie Golfie 3?

W tej sekcji określimy, co Cię tutaj wyraźnie pociąga, czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Volkswagenie Golfie 3, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Volkswagen Golf 3?

W samochodach dostępne są 2 rodzaje filtra cząstek stałych, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który w Volkswagenie Golfie 3 nie ma znaczenia, ale który należy doładować co 120 000 km z dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a w konsekwencji spalanie wszystkie te szkodliwe sadze. Drugi, ten, którym dzisiaj jesteśmy zainteresowani, działa z metalami szlachetnymi, które w wysokiej temperaturze wygenerują reakcję chemiczną i doprowadzą do regeneracji filtra i usunięcia materiałów rakotwórczych. Niemniej jednak, jak ujawniono wcześniej, wymaga to bardzo wysokich temperatur, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr się zatka. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub jednostki silnika. Jeśli musisz wyczyścić zawór EGR swojego Volkswagena Golfa 3 z powodu filtra cząstek stałych, nie wahaj się zajrzeć na naszą stronę z treścią na ten temat, aby dowiedzieć się, jaka jest procedura.

Weiterlesen:
Jak odczytać kod błędu w Volkswagen Golf 6 ?

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Volkswagenie Golfie 3?

Jak wyjaśniliśmy wcześniej, filtr cząstek stałych ma służyć przez całe życie pojazdu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w jego Volkswagen Golf 3? Należy pamiętać, że ta część jest niezwykle kosztowna, praca nie jest głównym problemem, ponieważ jest łatwo dostępna. Ale sama część będzie się ogromnie różnić pod względem ceny w zależności od Twojej motoryzacji, nadal możesz liczyć między 700 a 2000 €. Ta wymiana powinna być rozważana tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz wielokrotnie autostradą, zalecamy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i pozostaje problematyczny, uważa się, że w wyniku braku dostatecznie częstego wzrostu temperatury i innych problemów projektowych należy zacząć planować wymień filtr cząstek stałych od 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę większy, jeśli jest mieszany .

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagena Golfa 3, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Volkswagen Golf 3.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector